liposukcja brzucha

Obecnie problem otyłości dotyka coraz więcej osób. Zła dieta, zbyt mało ruchu, siedzący tryb życia i nałogi nie pomagają w obniżeniu wagi oraz zachowaniu idealnej sylwetki. Dlatego wiele osób decyduje się na zabiegi plastyczne, w tym liposukcję brzucha. Czym jest i jak wygląda zabieg dowiesz się poniżej.

  1. Czym jest liposukcja brzucha?
  2. Jak wygląda zabieg liposukcji?
  3. Co się dzieje po zabiegu?

Czym jest liposukcja brzucha?

Zabieg liposukcji brzucha, inaczej mówiąc odsysania tłuszczu służy wymodelowaniu tej partii ciała. Jest to inwazyjny zabieg chirurgii plastycznej, który polega na pozbyciu się tkanki tłuszczowej z różnych okolic, w tym przypadku brzucha i talii.

Liposukcja brzucha przeznaczona jest dla kobiet po ciąży, u których pozostała brzydka blizna po cesarskim ciąży, osób leczących się hormonalnie lub przy problemach z cukrzycą drugiego stopnia. Takie problemy ciężko zlikwidować dieta i ćwiczeniami, dlatego poleca się liposukcję.

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Dobrze wykonana liposukcja pozwala na odessanie całego nadmiarowego tłuszczu z obszarów dolnej, środkowej i górnej części brzucha. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, modelując także „boczki” w talii i wymodelowanie sylwetki. Często zabieg łączy się z  przeszczepem tłuszczu do piersi lub plastyką brzucha. Efektem jest zmniejszenie obwodu o kilka centymetrów i korekta nierówności na skórze.

Najbardziej znaną metodą operacji jest metoda mokra, która polega na wstrzyknięciu do warstwy podskórnej płynu. Płyn rozbija komórki tłuszczowe, pozwalając na precyzyjne usunięcie przy małym krwawieniu. W preparacie zawarte są anestetyki działające przeciwbólowo i znieczulająco.

Przebieg zabiegu rozpoczyna się od określenia obszarów objętych wysysaniem tłuszczu. Wykonuje się niewielkie nacięcie o wielkości 2mm, przez które wprowadza się sondę wraz z urządzeniem ssącym. Stosując specjalny aparat, wytwarza się ujemne podciśnienie, które pozwala na odessanie tkanki tłuszczowej. Przy jednym zabiegu usuwa się od 1 do 1,5 litra tłuszczu, maksymalnie do 4 litrów.

Co się dzieje po zabiegu?

Po zabiegu pacjent ubierany jest w specjalne ubranie uciskowe, które pomaga w obkurczaniu się skóry. Używa się go przez okres 6-8 tygodni. Od drugiego tygodnia zaleca się także masaże i drenaże limfatyczne, które udrażniają system limfatyczny i zmniejszają obrzęki. W okresie 3 tygodni należy także unikać wysiłku fizycznego oraz dźwigania. Blizny po liposukcji nie powinno się naświetlać oraz należy chronić je przed promieniami słonecznymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ