Firma to na pewno szansa na nowy start dla każdego. Dzisiaj świat niestety jest bardzo niestabilny i nieraz nie udaje się znaleźć dobrej pracy w zawodzie. Tymczasem każdy z nas chciałby przecież zajmować się tym, co naprawdę kocha i potrafi wykonywać. Dlatego też coraz częściej i chętniej korzystamy z możliwości, jakie niesie ze sobą firma jednoosobowa.

Koszty założenia firmy jednoosobowej

Niestety jednakże założenie firmy za każdym razem wiąże się z pewnymi kosztami. Oczywiście zależą one w dużej mierze od charakteru danej firmy i profilu działalności. Dla przykładu studio fotograficzne będzie na pewno wymagało większych nakładów finansowych niż gabinet masażysty, zaś salon fryzjerski niż kiosk. Niemniej jednak koszty zawsze są. Rejestracja takiej firmy zazwyczaj nie jest droga. Najcięższe dla naszej kieszeni są zawsze wydatki typu; wynajem lokalu, dostosowanie go dla potrzeb firmy, wyposażenie go, zakup sprzętu. Ponadto ciężkie są pierwsze miesiące, kiedy to firma nie przynosi jeszcze dużych dochodów.

Jestem bezrobotny – mogę założyć firmę?

Szczególny problem mają zawsze osoby bezrobotne. Warto jednak spojrzeć na to, że brak pracy ma różne oblicza. Często tracimy pracę, ponieważ zupełnie nie odnajdujemy się w danej dziedzinie, nie mamy jak pracować w wyuczonym zawodzie ani realizować się w tym, co najbardziej lubimy. Dlatego też jeśli nawet jesteśmy bezrobotni a mamy znakomity pomysł np. pięknie robimy swetry na drutach i chcemy je sprzedawać, to warto się na to zdecydować. To doskonała szansa na nowy start w życiu. Skąd jednak wziąć pieniądze na początek?

Dotacja dla bezrobotnych z Urzędu Pracy

Przede wszystkim warto zainteresować się możliwościami, jakie daję dotacje dla bezrobotnych z Urzędu Pracy. Aby się jednak o nie starać, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze trzeba mieć status bezrobotnej osoby od co najmniej 3 miesięcy. Ponadto nie można być studentem studiów dziennych, mieć na koncie przestępstwa gospodarczego ani w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku prowadzić działalności gospodarczej. Teoretycznie do ubiegania się o dotację wystarczy złożyć sam wniosek, jednak jeśli ułożymy cały biznesplan będziemy mieć większe szanse. Warto także mieć choćby i minimalny wkład własny np. laptopa, drukarkę, oszczędności.

Dotacja dla bezrobotnych – inne możliwości

Dobrze jest także rozważyć inne możliwości dotacji dla bezrobotnych. Jeśli nie dostaniemy wyżej wspomnianej dotacji, zawsze możemy ubiegać się o mini pożyczkę z Funduszu Pracy. Ponadto warto rozważyć ubieganie się o dotację albo mini pożyczkę z funduszy Unii Europejskiej. Co więcej – istnieją rożne Inkubatory Biznesu, które może nie tyle pomogą nam zdobyć dotacje, ile po prostu się rozwinąć i nie popełniać żadnego błędu z zarządzaniu firmą.

Na koniec trzeba dodać, że nie można realizować ze swoich marzeń tylko dlatego, że coś się w życiu nie powiodło. Trzeba przygotować porządny biznesplan, w czym pomogą nam osoby z Inkubatora Biznesu i starać się w różnych miejscach o dofinansowanie.

http://www.decapitated.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ