jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Każda osoba, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli chcemy dostać pracę, to przede wszystkim najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Jeżeli nie chcesz popełnić błędu, który Cię zdyskwalifikuje i sprawi, że będziesz musiał zapomnieć o wymarzonej pracy, to , koniecznie sprawdź, jaki dress code obowiązuje w danej firmie. Pamiętaj, że już w pierwszych 10-15 sekundach rozmowy zostanie przyznana Ci ocena. Istnieje powiedzenie, że to nie szata zdobi człowieka, ale raczej nie ma to zastosowania na rozmowie kwalifikacyjnej, ponieważ osoba przeprowadzająca rozmowę, zawsze zwraca uwagę na to, jak jesteś ubrany. Dowiedziono, że wygląd zewnętrzny, gestykulacja i mimika twarzy aż w 56 % wpływa na naszą ocenę podczas pierwszego spotkania z pracodawcą. Na drugim miejscu – 37% – znajduje się barwa i tonacja głosu. W zaledwie 7% na wynik rekrutacji wpływa treść tego, co mówimy. Pierwsze wrażenie mamy szansę zrobić tylko raz, dlatego warto zastanowić się, jak przed rozmową kwalifikacyjną udoskonalić swój wizerunek. Dlatego też koniecznie dowiedz się, jak należy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jakich ubrań powinieneś unikać.

Ubiór na rozmowie kwalifikacyjnej jest naprawdę bardzo, ale to bardzo ważny

Bez względu na to, czy ubiegasz się o wysokie stanowisko, czy zamierzasz dopiero wspinać się po szczeblach kariery, ubiór powinien być twoją wizytówką. Ma wyrażać szacunek do drugiej osoby i pracy, o którą się ubiegamy oraz nasz profesjonalizm. Warto przed pójściem na rozmowę zorientować się, jaki dress code panuje w miejscu pracy. Dostosowanie się do panujących norm może pozytywnie wpłynąć na nasz odbiór. Podstawową zasadą ma być minimalizm. Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną powinien mieć stonowaną kolorystykę: biel, beż, granat, czerń. Jeśli lubisz kobiecy ubiór, możesz założyć elegancką sukienkę. Najlepiej, jeśli jej krój będzie prosty, bez zbędnych zdobień i co ważne, o długości do kolan lub tuż za nie. Na ramiona zarzuć dobrze skrojoną marynarkę. Do takich zestawów świetnie pasują szpilki, jednak pamiętaj, aby nie przesadzić z wysokością. Na rozmowie o pracę równie dobrze wyglądają zestawy: elegancka koszula i ołówkowa spódnica. Jeśli nie lubisz pokazywać nóg, spokojnie możesz zdecydować się na połączenie jasnej koszuli i materiałowych spodni. Do kompletu dobierz marynarkę i eleganckie dodatki. Oprócz stylizacji ważne są także makijaż i fryzura. Pamiętaj, aby make-up był delikatny, a włosy zadbane.

strój na rozmowę o pracę powinien być odpowiedni

Jak się umalować i uczesać na rozmowę kwalifikacyjną

Strój na rozmowę kwalifikacyjną jest oczywiście bardzo ważny, ale nie zapominajmy również o wyglądzie twarzy i włosów. Przetłuszczona fryzura, zbyt wiele żelu, ekstrawaganckie upięcia, akcesoria czy nawet brokat są niedopuszczalne. Nie chcemy z pewnością, aby ktoś pomyślał, że jesteśmy niechlujni czy nie potrafimy dopasować wyglądu do sytuacji. Zakryjmy również wszelkie zmiany na twarzy, przypudrujmy ją nieco, aby nie świecić się nadmiernie, w przypadku mężczyzn warto zrezygnować choć tego jednego dnia z zarostu. Starajmy się wyglądać świeżo i zwiewnie. Wówczas będziemy się również czuć lepiej i pewniej psychicznie. To bardzo ważne, kiedy chcemy „sprzedać” swoje umiejętności i zyskać wybraną posadę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ