Gdzie nakładać róż?

Sztuka perfekcyjnego makijażu wcale nie jest łatwa. Oczywiście może się tak wydawać na pierwszy rzut oka, ale osoby, które uczą się malować innych, albo siebie, doskonale wiedzą, ile pracy i czasu trzeba włożyć, żeby makijaż był idealny. Niewiele osób wie, jak go robić, więc żeby być mistrzem w tej dziedzinie, to najlepszą opcją jest zapisanie się na kurs makijażu, żeby poznać tajniki tej trudnej sztuki. Tego rodzaju kursy są dostępne niemal w każdych większych miastach, a także w niewielkiej odległości od tych mniejszych. Warto więc poszukać w sieci odpowiednich ofert i być może skorzystać z jednej z nich. Na takim kursie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z dziedziny wizażu. Ma się także do dyspozycji kosmetyki oraz modelki, na których można ćwiczyć. Dzięki temu nabiera się większej wprawy i wie się, jakie kosmetyki stosować, żeby efekt był zadowalający. Nie tylko kobiety uczą się tej trudnej sztuki. Coraz więcej mężczyzn zapisuje się na tego typu kursy, bo chcą oni wiedzieć, jakich kosmetyków używać i przede wszystkim, jak je stosować.

Pierwszym elementem kursu jest poznanie poszczególnych produktów, które będzie się stosować, żeby wykonać perfekcyjny makijaż. Instruktor prezentuje każdy z nich i omawia jego zastosowanie. Kosmetyki powinny być dobrane odcieniem, a także strukturą do cery osoby, której ma być wykonywany makijaż. Osobom o jasnej karnacji nie zaleca się bowiem stosowania kosmetyków kryjących, które mają odcień ciemniejszy o więcej niż dwa tony od naturalnej barwy skóry. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy ktoś ma ciemną albo oliwkową karnację, a chce się zastosować na przykład jasny podkład. Nie jest to zalecane, a wręcz odradzane, bo wówczas twarz wygląda jak maska, a taki efekt nie jest tym, czego oczekuje się po dobrze wykonanym makijażu. Na kursie, można się także dowiedzieć, gdzie nakładać róż oraz korektor. Najpierw jednak, zanim się go zastosuje, należy nałożyć na twarz bazę rozświetlającą, a następnie puder w kremie. Później puder sypki, który polecany jest szczególnie tym osobom, które mają tłustą cerę. Taka cera ma skłonności do przetłuszczania, a więc taki puder maskuje i matuje niedoskonałości.

Różu używa się z reguły na policzki, ale nie tylko. Można go nakładać na każdą partię twarzy, jeśli chce się ją wyeksponować. Do maskowania najbardziej polecany jest korektor, zarówno ten w płynie, jak i w sztyfcie. Zwieńczeniem doskonałego makijażu jest nałożenie pomadki na usta, a także tuszu na rzęsy. Warto pamiętać o tym, że jeśli szminka ma zdecydowaną barwę, to w takim przypadku należy unikać nakładania na powieki ciemnych odcieni. Efekt nie będzie wówczas zadowalający, a makijaż będzie sprawiał wrażenie ciężkiego. Na pewno takie działanie jest odradzane, gdy wykonuje się makijaż dzienny. Można sobie na niego ewentualnie pozwolić na wieczorne wyjścia, ale i to trzeba dokładnie przemyśleć. Mając taką wiedzę, można już próbować samodzielnie wykonać makijaż i zobaczyć, jakie uzyska się rezultaty. Na pewno będą one zadowalające.

kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ