Jak zarabiać przez internet?

Praca to rzecz, która do niedawna była bardzo cenioną wartością w naszym społeczeństwie. Rodzice czy dziadkowie niejednokrotnie wspominali, że „wszystko się ułoży, oby tylko praca była”. Kiedy już ktoś miał pracę, nie przyszło mu nawet do głowy aby się zwolnić, szukać innego zajęcia czy negocjować warunki umowy. Na szczęście sytuacja nieco się zmieniła i dzisiaj to pracodawca walczy o pracownika, a nie na odwrót. Pracy jest więc pod dostatkiem, jednak najwięcej ofert jest w sklepach czy zakładach produkcyjnych. A mają one wiele wad. Mamy nad sobą szefa, konkretną normę do wyrobienia, jesteśmy ograniczeni grafikiem, przerwy są krótkie, a wynagrodzenia są przyzwoite, jednak nie ma fajerwerków. Często pojawia się więc pytanie, jak szybko zarobić pieniądze przez internet? Czy to w ogóle jest możliwe?

Reklamy w stylu „Marcin zarabia 40 000 złotych miesięcznie bez wychodzenia z domu, ty też możesz. Kliknij!” możemy raczej włożyć między bajki. Nie oznacza to jednak, że przez internet wcale nie da się zarobić. Poniżej przedstawiam kilka interesujących propozycji na zarobek przez internet.

1. Handel używanymi rzeczami na OLX/Allegro – handel to może zbyt wiele powiedziane, chodzi o zrobienie gruntownych porządków w szafie, a następnie sprzedanie tego, co już nie jest nam potrzebne. Będziemy mieli porządek w domu, a przy okazji trochę zarobimy. Niektórzy mogą się przyczepić, że przecież kiedyś już te przedmioty kupiliśmy, więc jedynie odzyskujemy część wydanej niegdyś kwoty, a nie zarabiamy. Niby tak, ale skoro i tak nie używamy starej konsoli lub wyrośliśmy z naszych ubrań, to czemu nie dostać za nie parę złotych?

2. Wypełnianie ankiet – proste i szybkie zajęcie, mające jednak pewne wady. Jest bardzo nisko płatne, a ankiet nie ma zbyt wiele. Może się okazać, że dostajemy jedną-dwie propozycje w tygodniu, za każdą z ankiet otrzymamy 1-3 złote. Jednak jeśli w trakcie wypełniania ankiety algorytm uzna, że jednak nie pasujemy do kryteriów grupy badanej, to nie zarobimy nic lub dostaniemy kwotę rzędu 20 groszy. Tak więc nie wygląda to zbyt ciekawie, ale jeśli ktoś zarejestruje się na kilku portalach jednocześnie, to może coś ugrać.

3. Klikanie w reklamy, lajkowanie postów – prowizje są bardzo niskie, jednak jeśli będziemy skrupulatni, możemy coś osiągnąć w tym temacie.

4. Prowadzenie FanPage, robienie grafiki komputerowej – jeżeli mamy sporo wiedzy i umiejętności, możemy pomagać ludziom w tworzeniu i zarządzaniu ich produktami. Tutaj stawki są już naprawdę przyzwoite, a zleceniodawcy nie należą do najmniejszych graczy na rynku. Warto się zainteresować.

5. Pisanie tekstów – tzw. copywriting, czyli tworzenie treści, pisanie tekstów. W przeciwieństwie do dziennikarza, który samodzielnie pozyskuje informacje, a następnie przekazuje je ludziom, copywriter otrzymuje temat oraz założenia dotyczące tekstu, który ma stworzyć. To świetny sposób na dorobienie sobie dla osoby, która ma lekkie pióro oraz świetnie zna zasady ortografii oraz gramatyki. W zależności od ilości poświęconego czasu, zarobki mogą wynieść kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset, a u osób które są bardzo zaangażowane nawet kilka tysięcy złotych.

trenujsukces.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPieniądze kosztują!
Następny artykułPraca czeka na ciebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ