Czasami pojawia się zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, występuje ono jednak o wiele rzadziej, niż ma to miejsce u kobiet. Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn pojawia się częściej ze względu na wiek, ponieważ często związane jest ono z przerostem prostaty.
Główne objawy zapalenia cewki moczowej to uczucie pieczenia, świądu, dyskomfort, wyciek z cewki, częstomocz, ból prącia. Pojawić się również mogą problemy z oddawaniem moczu oraz obrzęk gruczołu krokowego. Mocz czasami może być zabarwiony krwią. Czasami jednak zapalenie cewki moczowej u mężczyzn przebiega bezobjawowo. Nawet nie zauważymy, że obecnie przechodzimy tę chorobę i nie doskwiera nam wtedy żaden dyskomfort.
Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn głównie wywołane jest przez zakażenie bakteryjne, wirusowe lub grzybicze prącia. Choroba ta może się również pojawić po stosunku seksualnym, ze względu na przeniesienie bakterii na cewkę moczową. Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn pojawić się może również przez urazy mechaniczne. Nawet środki zawarte na prezerwatywach czy żelach nawilżających mogą wywołać tę chorobę. Oczywiście bardziej narażeni będą mężczyźni, którzy maja delikatną, atopową skórę.
Jeśli uważacie, że macie tę chorobę to powinniście jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci Wam odpowiednie i bezpieczne leczenie. Zapalenie cewki stwierdzi po wywiadzie lub wyniku wymazu z cewki moczowej.
Pamiętajcie, że nieleczone zapalenie cewki moczowej u mężczyzn może być bardzo poważne w skutkach. Choroba to może bowiem rozszerzyć się na jądro, najądrze lub gruczoł krokowy. Pamiętajcie więc o wizycie u lekarza i dokładnym wyleczeniu tej choroby.
Leczenie przebiega w zależności od tego, co wywołało zapalenie cewki moczowej u mężczyzn. Lekarz może na przykład podać Wam odpowiedni antybiotyk. Podczas leczenia ważne jest przestrzeganie higieny intymnej. Bardzo często podczas tej choroby leczeniu powinien być również poddany Wasz parter. Dzięki temu leczenie będzie o wiele lepsze oraz przyniesie lepsze rezultaty.

3pytania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ