Wielki Meczet Szejka Zajida
foto. wikimedia commons, CC BY-SA 4.0

Wielki Meczet Szejka Zajida powstał na polecenie Szejka Zayed bin Sultan Al Nahayan, który nazywany był “Ojcem Emiratów”. Jego marzeniem było zbudowanie świątyni, która będzie stanowić symbol otwartości, ale także nowoczesności w zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miał być to największy obiekt w tym kraju i zdecydowanie jest. Widać go z każdego mostu, a jego fasada pokryta marmurem oraz 24-karatowym złotem cudownie prezentuje się w słońcu. Do projektowania i wzniesienia budowli zaangażowano najlepszych architektów, robotników i rzemieślników z całego świata.

Co warto wiedzieć na temat Wielkiego Meczetu Szejka Zajida?

Wybierając się do tego fantastycznego miejsca, warto poznać kilka podstawowych informacji. Wiele osób zastanawia się, czy trzeba dokonywać opłat, żeby odwiedzić Wielki Meczet Szejka Zajida. Jak się okazuje zwiedzanie meczetu jest całkowicie bezpłatne, ale należy dokładnie zapoznać ją z godzinami, w jakich można się tam wybrać. W większości dni całego roku obiekt otwarty jest dla turystów od soboty do czwartku od 9:00 do 22:00. Natomiast w piątki zamknięty jest do 17:00.

Wchodząc na teren Wielkiego Wielki Meczetu Szejka Zajida, należy być odpowiednio ubranym. Obowiązuje całkowite zakrycie ciała. Mężczyźni muszą posiadać długie spodnie oraz koszulkę z długim rękawem, a kobiety dodatkową muszę mieć zakryte włosy. Na parkingu przy meczecie można wypożyczyć arabski strój, więc nie ma potrzeby kupowania.

Kiedy jechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zobaczyć wielki meczet?

Najlepszą porą roku na zwiedzanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest okres jesieni oraz zimy. Wtedy też temperatury w tym kraju są najniższe, więc będą znośne dla przeciętnego Europejczyka.

W listopadzie temperatury sięgają nawet 30 stopni, więc i tak trzeba przygotować się na dość mocne upały. Na szczęście życie w tym kraju jest łatwiejsze, ponieważ w większości obiektów, a także transportu publicznego znajdziemy klimatyzację.

Dobrze jest także przygotować sobie na wyjazd krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem oraz nakrycie głowy. Najładniejszą porą na zwiedzanie Wielkiego Wielkiego Meczetu Szejka Zajida jest pora tuż przed zachodem słońca, ponieważ wtedy można zobaczyć prawdziwy urok tego miejsca.

Jaki sposób dojechać do Wielkiego Meczetu Sheikh Zayed w Abu Dhabi?

Najprościej i najszybciej z każdego hotelu dotrzemy do Wielkiego Meczetu Sheikh Zayed w Abu Dhabi komunikacją miejską, a dokładniej mówiąc autobusami. Wszystkie są nowoczesne, wygodne i bezpieczne a przy tym klimatyzowane.

Koszt przejazdu również nie jest wygórowany, a bilet kupujemy u kierowcy. Najlepiej mieć ze sobą drobne, aby wyliczyć dokładną kwotę. Z przystanku należy pokonać nieduży kawałek drogi, ale w upale może być to uciążliwe dla osób starszych, więc lepiej jest skorzystać jeszcze dodatkowo z taksówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ