Czym najlepiej karmić kanarka?

0
1145

Ogólna wiedza na temat żywienia ptaków stale się rozwija, zarówno dzięki zwiększonej świadomości znaczenia żywienia, jak i badaniom nad różnymi potrzebami ptaków. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych zwierząt, ptaki potrzebują odpowiedniej równowagi węglowodanów, białek, tłuszczu, witamin, minerałów i wody. Różne gatunki ptaków często wymagają różnych pokarmów. Czy się kierować wybierając odpowiedni sposób żywienia, oraz najlepsze karmy dla kanarków?

Czy powinienem się martwić tym, co je mój kanarek?

W przypadku ptaków domowych często zaniedbuje się odżywianie. Zbyt często właściciele zakładają, że karmią swojego kanarka odpowiednią dietą, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Złe odżywianie jest częstą przyczyną wielu problemów zdrowotnych ptaków. Właściciele kanarków powinni nieustannie dążyć do ulepszania diety swoich ptaków. Oznacza to zapoznanie się z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi prawidłowego żywienia – w czym może pomóc lekarz weterynarii dobrze zaznajomiony z opieką nad ptakami. Tak jak ludzie, ptaki mogą przetrwać na złej jakości pożywieniu; jednak celem powinno być pomaganie ptakom w rozwoju, a nie tylko w przetrwaniu. Zdrowie ptaka zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze jest karmiony. Specjalistyczne karmy dla kanarków mogą pomóc spełnić wszystkie ich potrzeby.

Co kanarek je w naturze?

Dzikie kanarki na ogół zjadają różnorodne nasiona (w tym nasiona traw). W naturze, ponieważ pora roku dyktuje dostępność nasion, są takie pory roku, kiedy owady i niektóre owoce, jagody i roślinność będą stanowić większość pożywienia kanarków.

Jak wybrać najlepszą karmę dla kanarka?

Specjalistyczne karmy dla kanarków, stworzone konkretnie dla tych ptaków oferują odpowiednie zróżnicowanie składników odżywczych i minerałów. Aby zaspokoić potrzeby żywieniowe wszystkich ptaków, opracowano kilka rodzajów karm dla kanarków, dostępnych granulkach w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Ten rodzaj karmy dla kanarka stanowi idealną dietę dla większości ptaków, dlatego ptaki jedzące nasiona powinno się odstawiać od nasion i przejść na dietę granulowaną. Idealnie, jeżeli granulki stanowią około 75-80% diety ptaka. Dojrzałe kanarki przyzwyczajone do jedzenia nasion, mogą mieć trudności w przejściu na dietę granulowaną, podczas gdy młode ptaki zazwyczaj przyzwyczajają się do takiego sposobu żywienia w miarę szybko. Dostępne są różne formuły karm dla kanarków, dostosowanych do różnych etapów ich życia, a nawet pomocnych w leczeniu niektórych chorób.

Woda

Należy pamiętać, że kanarek musi mieć stały dostęp do świeżej, czystej wody. W zależności od jakości wody z kranu możesz rozważyć użycie wody butelkowanej. Naczynia należy codziennie dokładnie myć wodą z mydłem.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ