Dlaczego warto skorzystać z usług firmy ściągającej odszkodowania?

Wyobraźmy sobie, że ubezpieczyliśmy się w znanej firmie i wkrótce doznaliśmy poważnego wypadku: złamana noga w kilku miejscach, strata kogoś bliskiego, albo potrącenie przez samochód. W takiej sytuacji liczymy na solidne odszkodowanie. I tutaj może pojawić się zawód. Coraz częściej poszkodowani otrzymują zaniżone stawki od swojego ubezpieczyciela. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwotę odszkodowania?

W dużej części przypadków ubezpieczalnie wypłacają poszkodowanym niewielkie (jak na skalę urazu) odszkodowania. W takich sytuacjach uzasadnienie takiej decyzji jest bardzo mętne. W rezultacie zostajemy z kwotą rzędu 2 tys. złotych za rękę, którą przez długi czas musimy nosić w gipsie, a lekarza musimy odwiedzać regularnie.

Niestety, poszkodowani czują się bezradni. Jedyną opcją, jaka im pozostaje, to pójście na drogę sądową. Jest to na rękę ubezpieczalniom, ponieważ w Polsce takie sprawy mogą ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Dodatkowo ludzie są straszeni, że przy utrzymywaniu roszczeń, kwota za uszczerbek na zdrowiu będzie zaniżona. Większość osób nie ma na tyle chęci, żeby walczyć o swoje.

Jaki jest inny sposób na odzyskanie reszty odszkodowania?

Istnieje inna możliwość, żeby odzyskać resztę pieniędzy. Firma ściągająca odszkodowania taka jak np. Eventum może skutecznie przyspieszyć ten proces. Jest kilka powodów, dla których warto korzystać z takich usług:

  1. Odzyskanie należności – kwota, jaką można odzyskać w postępowaniu sądowym, jest dużo większa, niż ludzie to sobie wyobrażają. Czasami jest to dopłata nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!
  2. Otrzymanie wsparcia – firma pomagająca uzyskać odszkodowanie towarzyszy nam w ciągu całego procesu. Nieustannie mamy z nią kontakt telefoniczny i mailowy. Dzięki temu możemy uzyskać konkretne rady, jak powinniśmy w danej sytuacji postąpić. Jednocześnie wiemy, na jakim etapie jest nasza sprawa.
  3. Uporządkowanie dokumentów – ze sprawami sądowymi nieraz związane jest dostarczenie wielu dokumentów. W silnych emocjach nie zawsze jesteśmy w stanie to zrobić. Firma ściągająca odszkodowania sama się tym zajmuje. Angażuje nas tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Na co uważać przy wyborze firmy ściągającej odszkodowania?

Chociaż pomoc fachowców w dziedzinie uzyskiwania odszkodowania jest ogromna, to wciąż należy zachować ostrożność. Takie firmy mogą zażądać nieproporcjonalnej do wykonanej pracy zapłaty. Profesjonalne przedsiębiorstwo nie weźmie więcej niż 20% prowizji. 

Dlatego przy wyborze kancelarii warto zasięgnąć najpierw opinii innych osób. Jeżeli nie mamy znajomych, którzy korzystali z usług danej firmy, to sprawdźmy te informacje w internecie. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy dana placówka jest godna zaufania.

Szczególną ostrożność zaleca się w przypadkach akwizytorów, którzy nagabują poszkodowanych nawet w szpitalach. Należy unikać osób stosujących taką strategię. Profesjonalna kancelaria nie potrzebuje takich zabiegów, żeby pozyskać swoich klientów.

https://www.eventum.com.pl/

Pomoc prawnika na wszelki wypadek!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ