Dalekie, egzotyczne i luksusowe Emiraty Arabskie większości z nas kojarzą się z szejkami, eleganckimi hotelami i upałem. Dziś dzięki tańszym lotom do Emiratów może się wybrać każdy z nas, zwłaszcza w opcji Emiraty Arabskie last minute.

Z wizytą w Dubaju

Dubaj jest miastem niezwykłym – ultra nowoczesnym, z własną sztuczną wyspą i najlepszymi hotelami, które oferują wszelkiego rodzaju atrakcje. Metropolia zbudowana została na wybrzeżu, a otacza ją pustynia. Można tu zarówno spędzać czas na piaszczystych, złotych plażach, opalać się i korzystać ze sportów wodnych, jak i zrobić zakupy w jednym z największych centrum handlowym na świecie.

Imponująco prezentują się dubajskie fontanny, gdzie strumień wody wyrzucany jest nawet na wysokość  150 metrów.  Widowisko wodno-świetlne jest widoczne nawet z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Ciekawostką w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest słynny ośrodek „Ski Dubai”. Na pustyni wybudowano bowiem zadaszony zimowy resort, gdzie można oddawać się do woli białemu szaleństwu, na pięciu stokach charakteryzujących się różnym poziomem trudności.

Piękna pogoda gwarantowana

Kiedy w Polsce jest jeszcze chłodno, można spokojnie wybrać się na last minute do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To dobra pora na wyjazd w tym kierunku całą rodziną. Jest bardzo ciepło, dlatego można korzystać z kąpieli morskich i opalania, ale nie aż tak gorąco jak w środku lata, kiedy dla wielu z nas w Dubaju i w innych miastach Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie stanowczo zbyt ciepło. Upał daje się we znaki wszystkim, dlatego w godzinach szczytu na ulicach miast i na plaży nie ma zbyt wielu ludzi.

Co zwiedzać?

Emiraty Arabskie leżące na Bliskim Wschodzie nad Zatoką Perską graniczą z Arabią Saudyjską i Omanem. ZEA istnieją od 1971 roku, kiedy 7 sąsiadujących emiratów zostało połączonych ze sobą przez Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, władcę emiratu Abu Zabi. On też został pierwszym prezydentem ZEA. W Abu Dhabi można podziwiać jego meczet. Wielki Meczet Szejka Zeyeda może pomieścić nawet 50 tys. wiernych. Wiecej szczegółów na stronie https://www.wycieczka.pl/przewodnik/emiraty-arabskie.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ