Czy parki rozrywki kojarzą się tylko z atrakcjami dla dzieci i młodzieży? Nic bardziej mylnego! Chociaż oczywiście możemy spotkać się z tymi, które kierowane są stricte do młodszych odbiorów, pamiętajmy jednak, że również osoby starsze, nawet te poszukujące wrażeń naprawdę ekstremalnych, mogą w takich miejscach znaleźć to, czego oczekują.

Doskonałym przykładem jest właśnie Energylandia, w której ofercie znajduje się właśnie Strefa Ekstremalna, składająca się z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla osób o mocnych nerwach i oczekujących niesamowitych wrażeń. Co się jednak na nią składa?

1. Speed Water Coaster

Zacznijmy od prawdziwego hitu i nowości – atrakcja to bowiem działa dopiero od obecnego sezonu. Jest to połączenie rollercoastera oraz przejażdżki wodnej. Co ważne, jest to najwyższy tego typu obiekt na świecie, dodatkowo – najszybszy. Prędkość podczas „przejażdżki” może bowiem wynosić nawet 110 km/h. W jej trakcie uczestniczy wzniosą się na wysokość nawet 60m! Możecie być pewni, że czekają Was nie tylko piękne widoki, dużo wiatru we włosach, ale również przeżycia, których naprawdę długo nie zapomnicie. Pamiętajcie jednak – na pewno nie uda Wam się wysiąść z wagonika suchym!

2. Formuła Roller Coaster

Zostańmy cały czas przy atrakcjach dla wielbicieli dużych prędkości. W tym wypadku będzie ona niewiele mniejsza, sięga bowiem 100 km/h. Niech rekompensatą będzie jednak fakt, że jest ona osiągana w zaledwie… 2 sekundy! Do tego przeciążenia sięgające 4,5G i trasa, która ma ponad pół kilometra. Wszystko to dzięki specjalnej konstrukcji, przygotowanej właśnie w celu osiągania ogromnych prędkości w błyskawicznym czasie. Co ważne, jest ona też niesamowicie bezpieczna!

3. Aztec Swing

To kolejna atrakcja dla osób, które lubią, kiedy przeciążenia są naprawdę duże. W tym wypadku również sięgają one 4,5G. Aztec Swing to rodzaj wahadła, na którego końcu znajduje się koło, które obraca się również wokół własnej osi. Samo wahadło porusza się oczywiście w różne strony, żeby nikomu nie groziła nuda.

4. Tsunami Dropper

Jeżeli wspomniane już kilka razy 4.5G to dla kogoś za mało, to koniecznie powinien sprawdzić, co oferuje mu Tsunami Dropper. Mamy tutaj do czynienia z przeciążeniami sięgającymi aż 5.5G! Całość to wieżą, której wysokość sięga ponad 40 metrów. Po niej właśnie porusza się platforma, w której znajdują się osoby żądne wrażeń. Wszystko napędzane jest potężnym silnikiem, a osiągane prędkości są naprawdę zdumiewające!

5. Mega Coaster Hyperion

Obecnie znajduje się w trakcie budowy, ale po prostu nie możemy o nim nie wspomnieć – będzie to w końcu najbardziej ekstremalna ze wszystkich rozrywek w Parku Energylandia. Uspokajamy wszystkich niecierpliwych, do użytku zostanie on bowiem oddany jeszcze w tym roku. Co jednak takiego niesamowitego będzie miał do zaoferowania?

Prędkość sięgająca ponad 140 km/h, 80-metrowy spadek, tunele, efekty wodne, liczne zwroty, efekty grawitacyjne czy olbrzymie prędkości przy pikowaniu w dół – to tylko część z tego, co zapewniają właściciele parku. Jesteśmy pewni, że będzie to największa taka atrakcja nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Zachęcamy do śledzenia postępów i poszukiwania daty planowanego otwarcia, jesteśmy bowiem pewni, że dla fanów ekstremalnych przeżyć będzie to po prostu punkt obowiązkowy!

Atrakcje dla najbardziej wymagających

Zaznaczmy – przedstawione atrakcje to tylko fragment tego, co Energylandia ma do zaoferowania osobom żądnych wrażeń, dużych prędkości i po prostu przeżyć ekstremalnych. Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej, gdzie będziecie mogli zapoznać się z resztą z nich – czekają na Was bowiem jeszcze m.in. Space Gun, Mayan, czy tak popularny Space Booster. Na stronie Energylandii możecie również zobaczyć filmy z każdej z atrakcji – na pewno pomoże Wam to w podjęciu decyzji, które będą dla Was najbardziej atrakcyjne!

Jak widać, dla osób poszukujących mocnych wrażeń oferta jest bardzo szeroka. Dzięki temu jest to idealne miejsce na męski wypad czy np. element wieczoru kawalerskiego. Gwarantujemy, że Energylandia jest najlepszym miejscem w Polsce, jeżeli liczmy na naprawdę ekstremalne przeżycia!

Więcej informacji o ofercie czy cenniku znajduje się oczywiście na stronie internetowej www.energylandia.pl.

Największe Roller Coastery w Polsce

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ