Wielu z nas marzy o tym, by ich doba nagle zwiększyła się o kilka godzin, gdyż zawsze w ciągu dnia brakuje im czasu na obiad w rodzinnym gronie, na trening i zwykły odpoczynek. Czas w ciągu dnia nieubłaganie się kurczy, a oni siedzą w swoich ciasnych biurach i biedzą się nad swoją pracą i nieszczęsnym losem. Jest kilka sposobów na bycie bardziej efektywnym – jeśli zaczniemy wprowadzać je w swoje życie stopniowo i regularnie, nasza efektywność na pewno wzrośnie, a my będziemy mogli sobie wreszcie pozwolić na rzeczy, które do tej pory odkładaliśmy z powodu braku czasu. Oto kilka rad pomagających podnieść naszą efektywność:
1. Rób przerwy w pracy – pracując bez ustanku, wyczerpujesz znacznie szybciej swoją energię. Pozwalając sobie na zajęcie się czymś innym niż pracą przez chwilę, pozwalasz sobie na nabranie nowych sił do pracy.
2. Proś o pomoc, gdy czegoś nie rozumiesz – nikt nie jest wszechwiedzący i wszechumiejący, nawet ty. Zamiast zastanawiać się bardzo długo nad rozwiązaniem jakiegoś problemu, poproś o radę. Może ktoś już miał do czynienia z podobną sytuacją i ci pomoże. Współpraca jest ważna.
3. Zaplanuj swój dzień, tydzień, miesiąc. Stawiaj sobie cele do osiągnięcia. To doskonały motywator, który pomoże ci zabrać się za pracę, nawet jeśli nie będziesz wcale miał na to ochoty.
Twoja efektywność może wzrosnąć znacznie już po wprowadzeniu w życie tych trzech rad. Pamiętaj tylko, by nie zapominać o ich stosowaniu.

www.magiaperswazji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ