szczoteczki soniczne

Efektywność działania tradycyjnych szczoteczek manualnych jest dużo mniejsza niż nowoczesnego sprzętu z zasilaniem akumulatorowym. Szczoteczki soniczne pracują z dużo większą szybkością niż tradycyjne i elektryczne, co przekłada się na znaczący wzrost skuteczność codziennych zabiegów higienicznych. Delikatne drgania wymiennej końcówki sprzyjają tworzeniu się mikrobąbelków, które wnikają w trudnodostępne miejsca i oczyszczają je z osadów, przede wszystkim płytki bakteryjnej.

Budowa szczoteczki sonicznej

W odróżnieniu od popularnych szczoteczek elektrycznych wyposażonych w końcówki o okrągłym kształcie, w szczoteczkach sonicznych zastosowano rozwiązanie z powodzeniem stosowane we wszystkich modelach szczoteczek manualnych. Zakończone delikatnym włosiem końcówki mają charakterystycznie wydłużony kształt, co zwiększa komfort mycia zębów i pozwala docierać włosiem do miejsc trudnodostępnych. Ze względu na wydłużony kształt końcówki szczoteczki soniczne (dostępne m.in. w https://meridensklep.pl) zapewniają duży komfort mycia zębów trzonowych i przyspieszają cały proces, bo każdego z zębów nie trzeba myć z osobna. Takiego sprzętu używa się podobnie jak tradycyjnej szczoteczki manualnej, wykonując nim ruchy wymiatające. Jednocześnie końcówka szczoteczki emituje delikatne drgania włosia o dużej częstotliwości (nawet kilkadziesiąt tysięcy drgań na minutę), co sprzyja tworzeniu mikrobąbelków ze śliny, wody i pasty do zębów.

Skuteczne oczyszczanie miejsc trudnodostępnych

Największym atutem nowoczesnych szczoteczek sonicznych jest zdolność do wzbudzania małych bąbelków, które wnikają w szczeliny międzyzębowe, penetrują okolice przyzębia i inne trudnodostępne miejsca, skutecznie oczyszczając je z odkładających się w tych miejscach osadów, zwłaszcza z płytki nazębnej przyczyniającej się do powstawania próchnicy zębów. Fale dźwiękowe o dużej częstotliwości pomagają w niszczeniu bakterii, tym samym sprzyjają zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Chronią zęby i dziąsła przed chorobami, stanem zapalnym i nieetycznym wyglądem. Dzięki kilku trybom pracy szczoteczki soniczne mogą nie tylko czyścić zęby, ale także pomagać w ich wybielaniu czy masowaniu dziąseł, poprawiając ich ukrwienie i wzmacniając kondycję.

Działanie profesjonalnej szczoteczki sonicznej opiera się na wykorzystaniu zjawiska delikatnych drgań o dużej częstotliwości, co sprzyja skutecznemu oczyszczaniu jamy ustnej z bytujących w jej wnętrzu chorobotwórczych bakterii. Zastosowanie tego typu sprzętu zwiększa efektywność codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, tym samym pomagając utrzymać zęby i dziąsła w zdrowiu, w długiej perspektywie czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ