woda

Dużo osób nie ma świadomości, że woda nie jest nieskończonym surowcem. Warto więc jednak ją oszczędzać. Nie tylko ze względów ekologicznych, ale również tych finansowych. Rachunek za wodę potrafi być naprawdę bardzo wysoki. Spokojnie bez obaw! Mamy dla Ciebie kilka prostych porad, dzięki którym oszczędzanie wody stanie się twoim nawykiem, który wprowadzisz w codzienne życie. Pamiętaj, że wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Na początku zawsze może nam się wydawać, że nawyk jest uciążliwy, ale z czasem łatwo się do niego przekonać i wpisać go w rutynę.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/oszczedzanie-wody-sposoby/

Zakręcanie kranu podczas mycia zębów

Sposób ten zna z pewnością każdy. Jest on przekazywany nam od najmłodszych lat w szkole czy przez rodziców.  Nie ma w tym nic dziwnego, woda przy myciu zębów leci niezbędnie. Dzieje się to przez lenistwo. Myślimy, że to przecież tylko kilka sekund. Jednak ma to naprawdę duże znaczenie. Pamiętajmy więc, aby ją zakręcać podczas tej czynności. Da się do tego przyzwyczaić i szybko przywyknąć. Podobna zasada istnieje podczas codziennej pielęgnacji czy mycia dłoni. Zakręcenie kranu to jeden ruch, który nie trwa więcej niż 10 sekund, a bardzo dużo zmienia.

Prysznic zamiast kąpieli w wannie

Każdy człowiek marzy o chwili tylko dla siebie, dzięki której poczuje się jak nowo narodzony. Mowa tutaj o kąpieli w wannie. Dosłanie rzecz ujmując o bezsensownym dolewaniu wody co kilka minut.  Zużywamy wtedy ogromną ilość wody. Oczywiście takie kąpiele nie są zakazane, ale należy z nich korzystać znacznie rzadziej. Prysznice sprawdzają się do tego idealnie. Jeśli nie masz w swoim domu kabiny prysznicowej, to nic straconego. Wystarczy, że dokupisz jedynie inny kran i słuchawkę prysznicową. 

Zmywarka

Zmywarka może nie należy do najtańszych przedmiotów, ale jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Taka zmywarka to ogromna oszczędność wody. Dodatkowo wyręczy Cię ona w codziennych obowiązkach.  Połączysz w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

Zbieracz deszczówki

Do podlewania kwiatów, roślin czy też ogródka warzywnego idealnie sprawdzi się deszczówka. Nie dość, że jest ona zupełnie darmowa, to przyniesie sporo korzyści dla nas i dla naszych roślin. Jest to opcja, która sprawdzi się niestety u osób, które mają możliwość wystawienia beczki, czy wiaderek na zewnątrz. W przypadku osób, które posiadają jedynie balkon może być to trudne, ponieważ będzie on zadaszony i nie damy rady uzbierać w taki sposób wody. 

Zobacz też: http://www.autotydzien.pl/w-jaki-sposob-poradzic-sobie-bez-samochodu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ