Jak pozbyć się kurzu?

Pomimo lenistwa, które często nas przezwycięża, najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości kurzu w naszych mieszkaniach jest włożenie nieco wysiłku fizycznego. Poniższe czynności pomogą nam tego dokonać.

Najważniejszymi z nich, jest częste odkurzanie podłogi i mycie okien, co zapobiega powstawania warstw kurzu.

Warto także odkurzać ściany oraz upewnić się czy wentylacja w naszym domu posiada odpowiednią cyrkulację i nie jest zatkana.

Mniej istotne ale również wpływające na usunięcie zanieczyszczeń, jest utrzymanie optymalnej temperatury w naszych mieszkaniach (tj.18-21 stopni) i czyszczenie tapicerek – o ile posiadamy ją na swoich meblach.

Mole spożywcze – jak się ich pozbyć?

Jeśli w naszej kuchni zalęgną się mole spożywcze, a świadczą o tym ciemne motyle latające po pomieszczeniu kuchni należy podąć szybkie działanie aby je zlikwidować.

Ze względu na to że mole spożywcze preferują środowisko sypkich artykułów takich jak ryż czy mąka, najlepszym sposobem na pozbycie się szkodników z naszych kuchni jest wyrzucenie zasiedlonych przez nie opakowań. Po wykonaniu tego, powinniśmy przechowywać produkty żywnościowe w słoikach lub zapakować je hermetycznie.

Babcine sposoby na piękną skórę i włosy:
-picie zaparzonego siemienia lnianego.
-płukanie włosów wodą z octem jabłkowym.
-przygotowanie pasty z węgla aktywnego (rozrobić go z olejem lnianym) i nakładanie jej na twarz.
-pochylanie się nad naparem wodnym w celu rozszerzenia porów.
-wykonanie maseczki z miodu i soku z cytryny.

Metody te z pewnością dodadzą uroku naszym włosom i cerze a efekty zaczną pojawiać się już po pierwszym miesiącu stosowania ich.

alniko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ