Jak przygotować się do zakupu telewizora 70-calowego?

Do zakupu telewizora 70-calowego trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Chodzi tutaj nie tylko o wybór odpowiedniego modelu oraz rozwiązań, jakie będzie on posiadał w kwestii obrazu i dźwięku, lecz również o wzięcie pod uwagę właściwej lokalizacji w pomieszczeniu, w którym będzie użytkowany.

Telewizor 70 cali – dla kogo?

Telewizor 70 cali to sprzęt przeznaczony dla osób, które mają duże wymagania w zakresie jakości obrazu, uwielbiają śledzić filmy, seriale i rozgrywki komputerowe na dużym ekranie oraz mają dużą rodzinę lub często zapraszają do siebie gości. Postawienie takiego telewizora w salonie, w odpowiedniej lokalizacji to gwarancja tego, że stanie się on prawdziwym centrum rozrywki.

Telewizor 70-calowy – co wziąć pod uwagę przed zakupem?

Przed zakupem telewizora 70-calowego trzeba zwrócić uwagę na jakość obrazu. Normą powinna być już w takim przypadku rozdzielczość 4K Ultra HD zapewniająca najlepszą jakość nawet przy oglądaniu telewizji z bliska. Oprócz tego warto również zdecydować się na telewizor posiadający inne dodatki zwiększające jakość obrazu, co sprawi, że filmy, wydarzenia sportowe lub gry wyświetlane na ekranie zapewnią niesamowite przeżycia. Przykładem są zastosowane w telewizorach marki Samsung technologia HDR dająca wysokie poziomy jasności i kontrastu, co zapewnia intensywność barw, technologia PurColor sprawiająca, że obraz staje się bardziej naturalny, czy też technologia Upscaling zwiększająca jakość materiałów nagranych w niskiej rozdzielczości do poziomu, który będzie jak najbliższy UHD.

Jeśli chodzi o dźwięk, minimalna moc głośników, jaką powinien posiadać telewizor 70 cali, to 20 W. Zapewni to odpowiednie efekty, szczególnie przy oglądaniu filmów. W tym przypadku warto jednak zdecydować się na urządzenie, które pozwoli na podłączenie dodatkowych głośników. Przykładem są telewizory Samsung UE70KU6000, które dają możliwość podłączenia bezprzewodowo soundbarów wzmacniających dźwięk.

Jeśli telewizor 70 cali będzie wykorzystywany w szerszym gronie, doskonałym rozwiązaniem może być zakup sprzętu z zakrzywionym ekranem, dzięki któremu z dowolnego miejsca w pomieszczeniu obraz będzie prezentował się perfekcyjnie, bez zniekształceń, co pozwoli na zgromadzenie przy nim dużej widowni.

Telewizory 70-calowe i ich lokalizacja w pomieszczeniu

Telewizory 70-calowe to urządzenia, które mają około 157 centymetrów szerokości oraz 91 centymetrów wysokości. Ich wymiary sprawiają, że zwykle nie mieszczą się one na meblościance i warto rozważyć inny wariant ich położenia w pomieszczeniu. Może to być szeroka szafka o dopasowanych wymiarach (choć tutaj, gdy mamy małe dzieci lub zwierzęta, warto zastanowić się nad odpowiednimi zabezpieczeniami) albo ściana. W tym drugim przypadku należy uprzednio wygospodarować odpowiednią jej część, dokonując przed zakupem pomiarów, i wziąć pod uwagę to, że konieczne będzie zakupienie dodatkowo uchwytu (tutaj trzeba się przygotować na poniesienie kosztu od kilkudziesięciu do nawet nieco ponad 100 złotych).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ