Jak wybrać zamki do drzwi gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa?

0
229

Zamek do drzwi to mechanizm, który pełni przede wszystkim funkcję zabezpieczającą. Jest zadaniem jest ochrona domu, mieszkania, firmy lub innego budynku bądź pomieszczenia przed dostaniem się do środka niepowołanych osób oraz przed kradzieżą mienia. Szukasz zamków, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa? Oto kilka istotnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę!

Na co zwrócić uwagę wybierając zamek do drzwi?

Jeśli chcesz wymienić zamek w drzwiach i w jego miejsce zamontować nowe urządzenie, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak:

  • Posiadane certyfikaty i atesty – dobrej jakości zamki do drzwi przechodzą restrykcyjne badania jakościowe. Najważniejszymi spośród atestów, jakie są przyznawane w Polsce, są certyfikaty Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Instytutu Techniki Budowlanej.
  • Materiał wykonania zamka – warto upewnić się, że zamek został wykonany z wysokiej jakości metalu odpornego na wiercenie i piłowanie, a także na czynniki zewnętrzne.
  • Klasa odporności na włamanie – na uwagę zasługują przede wszystkim zamki klasy C, których sforsowanie wymaga co najmniej 6 minut, podczas gdy dla klasy zamków A czas ten wynosi jedynie 60 sekund.
  • Renoma marki produkującej zamki – niektórzy producenci cieszą się zaufaniem klientów ze względu na fakt, iż posiadają oni wysokiej jakości, niezawodne zamki. Warto stawiać właśnie na takie rozwiązania!

Dobierz zamek do swoich potrzeb!

Zamki do drzwi znaleźć można w sklepach stacjonarnych lub nabyć je za pośrednictwem Internetu wpisując hasło takie jak np. zamki Gliwice, co umożliwi znalezienie urządzeń z możliwością ich odbioru własnego lub osobistego zakupu i uzyskania doradztwa w zakresie doboru najlepszych urządzeń. Pomoc w wyborze zamków ma ogromne znaczenie, ponieważ mogą mieć one różne przeznaczenie. Innego zabezpieczenia mogą wymagać zamki do drzwi wejściowych w mieszkaniach, a innego do firm, magazynów czy lokali usługowych. Co więcej wybierając zamek warto uwzględniać własne potrzeby. Części osób wystarczą bowiem np. klasyczne zamki wpuszczane do drzwi, inni wolą postawić na zamki antywłamaniowe, a jeszcze innych interesować będą nowoczesne rozwiązania, czyli zamki elektroniczne, które można otworzyć na różne sposoby np. za pomocą karty, telefonu, kodu czy linii papilarnych.

Usługi ślusarskie też mają znaczenie!

W przypadku wymiany zamków, oprócz samego doboru wysokiej jakości urządzenia, ogromne znaczenie ma także jakość wykonania usługi montażu. Do jej realizacji warto wybrać sprawdzonych ślusarzy z Pogotowia zamkowego https://www.pogotowie-zamkowe-gliwice.pl/, którzy od lat realizują zlecenia tego rodzaju, posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje, profesjonalny sprzęt. Dzięki doskonałym fachowcom zamek będzie działał niezawodnie przez długie lata, prawidłowo zabezpieczając nasz dobytek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ