Szukając prezentu idealnego często sięgamy po biżuterie. Elegancka, gustowna potrafi zdobić przez wiele lat, przypominając o nas obdarowanej osobie. Niestety nie każdy zna się na biżuterii i nie każdy wie, gdzie takiej biżuterii szukać. W dobie internetu wystarczy kilka kliknięć, aby naszym oczom ukazało się tysiące różnych ofert, zarówno tych atrakcyjnych, jak i tych mniej. Na co uważać kupując biżuterię na prezent przez internet? Gdzie szukać oryginalnej biżuterii w atrakcyjnych cenach? Sprawdź, w naszym najnowszym poradniku!

Uważaj na podróbki!

Każdy kto chociaż raz kupował cokolwiek za pośrednictwem internetu wie, że na różnych portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych możemy natrafić na oferty zawierające podróbki oryginalnych produktów. To samo tyczy się biżuterii. Skala tego zjawiska jest naprawdę spora, dlatego wydając pieniądze na złotą czy srebrną biżuterię sprawdźmy, czy na pewno takową kupujemy. Przed zrobieniem zakupów warto przyjrzeć się temu, jak wygląda dany sklep z biżuterią. Co znajduje się w sekcji informacji o sklepie? Czy można tam znaleźć dane właściciela? Czy sklep udostępnia opinie użytkowników? To tylko niektóre czynniki, które pozwolą na zweryfikowanie wiarygodności sklepu. Należy także zwrócić uwagę na towar. Częstym błędem kupujących jest sugerowanie się nazwą produktu, a jak wiemy “Złoty zegarek” może być złoty jedynie z nazwy lub koloru.

Nie ufaj fałszywym okazjom!

Kolejną kwestią, którą trzeba piętnować jest nabieranie się kupujących na tzw. okazje i wyprzedaże. Często widząc produkty przecenione o 25, 30 czy nawet 50% łamiemy się w sobie i ulegamy okazji kupując produkt po wcale nie tak atrakcyjnej cenie. Dodatkowo bardzo często zdarza się tak, że kupujemy więcej niż potrzebujemy, byleby tylko załapać się na ofertę darmowej wysyłki, trzeciego produktu za złotówkę, czy chociażby darmowego kodu rabatowego na następne zakupy. Warto podchodzić sceptycznie do wszelkich wyprzedaży, szczególnie w branży jubilerskiej. Tutaj nie ma szans na przeceny typu -50%, bo jak wiemy zarówno kamienie szlachetne, jak i kruszce posiadają pewną wartość rynkową same w sobie, więc nie ma możliwości obniżek tak spektakularnych, jak w przypadku innych, mniej luksusowych towarów. Jeżeli więc zauważysz podejrzanie atrakcyjną ofertę, sprawdź wszystko trzy razy i zastanów się nad dokonaniem zakupu, bo możesz nie tylko nie dostać tego, czego oczekujesz, ale także narazić się na stratę pieniędzy.

Gdzie kupować biżuterie?

Skoro już wiemy, na co uważać podczas kupowania biżuterii na prezent, warto powiedzieć sobie, gdzie takiej szukać. Zanim wybierzemy sklep z biżuterią, warto zapoznać się z opiniami na jego temat czy to w mediach społecznościowych, czy to na forach. Drugą kwestią są certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Jeżeli sklep posiada, któryś z renomowanych certyfikatów jakości jak np. Trusted Shops, to możemy być pewni, że kupujemy z wiarygodnego źródła.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ