Ta miejscowość intryguje swą nazwą, choć turystów może ona oczarować również malowniczym otoczeniem. Brzoskwinia to doskonały punkt wypadowy dla tych, którym marzą się wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a dokładniej – po Garbie Tenczyńskim. Bliskość Krakowa oraz liczne atrakcje, z jakimi można się tu spotkać, to czynniki zapewniające popularność tej miejscowości. Co warto wiedzieć o Brzoskwini? Co można zobaczyć w jej najbliższej okolicy?

Brzoskwinia to miejscowość, która może się pochwalić dość długą i ciekawą historią. Wiadomo, że osadnictwo rozwijało się tu już w XII wieku. W XIX wieku wieś ta, jako część dóbr tenczyńskich, stanowiła własność Artura Potockiego. Współczesna wieś to przede wszystkim popularny punkt dla turystów zafascynowanych Jurą Krakowsko-Częstochowską oraz podkrakowskimi dolinkami, które można zwiedzać m. in. dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych, prowadzących w rejonie wsi Brzoskwinia. Dolina Mnikowska, Wąwóz Półrzeczki oraz Dolina Brzoskwinki to najpopularniejsze cele niejednej pieszej wycieczki w rejonie tej wsi, choć wielu turystów chętnie wędruje w kierunku Nielepic i Lasu Zabierzowskiego. Wspaniałe atrakcje czekają też na tych turystów, którzy postanowią pomaszerować aż do Rudawy, lub przez szczyt Bukowej Góry dotrą do wsi Rudno i zamku Tenczyn.

Wspaniałe atrakcje, z jakimi można się zetknąć w rejonie wsi Brzoskwinia, skutecznie przyciągają turystów z całej Polski. To idealny punkt dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą, a jednocześnie chcą wypoczywać w pobliżu tak znanych ośrodków miejskich, jak Kraków lub Krzeszowice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ