Każda z kobiet, która jeździ samochodem niejednokrotnie przeżyła tę sytuację: jedziesz sobie spokojnie (albo i nie) i nagle w pewnym momencie na desce rozdzielczej zaczyna się świecić nieznana Ci ikonka. I tutaj reagujemy różnie. Część zacznie panikować, stanie na najbliższym parkingu i zacznie nerwowo wydzwaniać do swojego mężczyzny. Druga część uda, że nie widzi tych migających znaczków i będzie jeździć, dopóki samochód po prostu sam nie stanie. 

Kontroluj

Powiecie, że wychodzi ze mnie szowinistka, która nie docenia umiejętności kobiet i ich zdolności do radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami. Naprawdę ogromnie cenię te panie, które świetnie radzą sobie w świecie motoryzacji i nie potrzebują męskiego wsparcia w wymianie opon, sprawdzeniu stanu klocków hamulcowych czy uzupełnieniu płynu w chłodnicy. Ja jednak do nich nie należę i pewnie nigdy należeć nie będę. Dlatego tym bardziej cenię rozwiązania, które pomagają mi w codziennym funkcjonowaniu z samochodem.

Części

Z pewnością znacie to uczucie irytacji, kiedy mechanik mówi Wam, że coś w samochodzie trzeba wymienić, ale… Wersja pierwsza: nie mam tych części, proszę zakupić i przywieść. Wersja druga: mam części, kosztują one tyle i tyle (tutaj pada tak astronomiczna kwota, że nawet nasz „niemotoryzacyjny” umysł łapie, że to zdecydowanie za dużo). Co w takiej sytuacji? Jeszcze niedawno biegłabym do partnera/ojca/brata, aby pomógł mi w rozwiązaniu tego arcytrudnego zadania. Dzisiaj, jeśli tylko dysponuję kompletnymi danymi, co do potrzebnych materiałów, to poradzę sobie sama. Części samochodowe można zakupić w internecie bez większych problemów, spokojnie porównując sobie ceny. Nawet moje części Audi jestem w stanie bez problemu kupić w sieci. To wielokrotnie dużo szybsze i, nie ma co ukrywać, tańsze rozwiązanie.

Przede wszystkim regularność

Nie ma jednak co ukrywać, że kluczem do sprawnego samochodu i uniknięcia problemów, o których pisałam powyżej, jest po prostu regularne odwiedzanie serwisu lub mechanika. Bez regularnego badania stanu samochodu możemy spodziewać się niejednej niespodzianki. Nie warto oszczędzać akurat na tych regularnych badaniach, bo koszty napraw czegoś, co może wystarczyło jedynie wyregulować, mogą nas naprawdę niemile zaskoczyć. Warto korzystać z autoryzowanych serwisów, które gwarantują pewien poziom usług, a nie szukać po omacku, kierując się wyłącznie wyznacznikiem finansowym. Te nieprzemyślane do końca oszczędności mogą nam się bowiem odbić bardzo poważną finansową czkawką. A wszyscy przecież chcemy jeździć bezpiecznymi i sprawnymi samochodami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ