Dobór odpowiedniej odzieży na rower, takiej jak koszulki rowerowe czy leginsy, jest kwestią bardzo indywidualną i zależy nie tylko osobistych upodobań co do kolorystyki czy kroju ale również od termiki każdego z nas, a także od ilości przejechanych kilometrów w życiu.  Odzież sportowa spełnia szereg określonych warunków oraz posiada rozwiązania podnoszące komfort oraz funkcjonalność  podczas ich użytkowania, podobnie jest w przypadku koszulek rowerowych, czy tez wszelkiej odzieży przeznaczonej do uprawiania sportu.

Jaką wybrać koszulkę

Z koszulkami rowerowymi kojarzy się przede wszystkim dość obcisły krój i barwne, często krzykliwe wzornictwo – choć te drugie wcale nie jest reguła i można znaleźć modele nieco bardziej stonowane w kolorystyce. Odzież na rower powinna przede wszystkim spełniać określone wymogi,  które zagwarantują nam odpowiedni komfort cieplny podczas jazdy oraz odprowadzą nadmiar wilgoci.  Często stosowaną mieszanką do produkcji koszulek rowerowych jest poliamid z domieszką poliestru. Mieszanka tych materiałów zapewnia skuteczne odprowadzenie potu, jest elastyczny oraz nie nasiąka potem przez co pozostaje dłużej świeży. Koszulki rowerowe przy kołnierzu posiadają zamek który można rozpiąć żeby zwiększyć dopływ powietrza. Elementem charakterystycznym dla tych koszulek jest również przedłużany tył, a także kieszenie na batona czy żel. Jest to spowodowane pozycją jaką rowerzysta zajmuje na rowerze. Będąc pochylonym na rowerze potrzebujemy, aby nasza koszulka była nieco dłuższa z tyłu i nie odsłaniała nam tym samym krzyża i nerek. Co więcej na plecach znajdziemy dodatkowe kieszenie na niewielkie drobiazgi np. na telefon lub  żel energetyczny po który będziemy mogli sięgnąć bez konieczności zatrzymywania roweru. Kolejną rzeczą równie ważną są elementy odblaskowe. Warto jest zatem zwrócić uwagę czy koszulka rowerowa. posiada takowe , najlepiej będzie jeśli będą umieszczone zarówno z przodu jak i tyłu.

Co zamiast koszulki na rower?

Odpowiednia do jazdy na rowerze będzie każda inna koszulka, która będzie miała właściwości termo aktywne, przeznaczone do uprawiania sportu. Czyli taka, która poradzi sobie z nadmiarem potu. Kupując dowolną koszulkę którą zamierzamy nałożyć na rower warto jest wybrać taką, która będzie miała nieco grubszy materiał z przodu a cieńszy z tyłu dzięki czemu będziemy mieli lepszą izolację przed podmuchami wiatru z przodu oraz skuteczniejsze odprowadzenie wilgoci z pleców. Niektóre modele posiadają na plecach lub rękawach dodatkowe siatkowane panele wentylacyjne, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem oraz alternatywą dla typowej koszulki  rowerowej.

http://www.30wtrampkach.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ