Wybór odpowiedniej odzieży sportowej, na przykład koszulki termoaktywnej jest kwestią bardzo indywidualną i zależy nie tylko osobistych upodobań co do kolorystyki czy kroju ale również od termiki każdego z nas, a także od rodzaju uprawianego sportu.  Odzież sportowa spełnia szereg określonych warunków oraz posiada rozwiązania podnoszące komfort oraz funkcjonalność  podczas ich użytkowania, podobnie jest w przypadku koszulek termo aktywnych.

Czym są koszulki termoaktywne?

Odzież sportowa termoaktywna produkowana jest ze specjalnych materiałów syntetycznych. Posiadają zdolność sprawnego odprowadzania potu i pary wodnej ze skóry pozostawiając ją suchą, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Tego rodzaj odzież szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje, a przy tym sama pozostaje sucha. Dzięki temu zapewnia suchość samej skóry, tworząc równocześnie cieńką warstę ogrzanego przez ciało powietrza, co daje łącznie wrażenie komfortu cieplnego.

Zalety odzieży termoaktywnej

Odzież termoaktywna taka jak na przykład koszulki termoaktywne, odprowadzają pot z powierzchni skóry i pozostawia komfort cieplny nawet gdy jest wilgotna. Dlatego koszulka termoaktywna zapobiega utracie ciepła spowodowanej wilgocią dzięki odpowiedniej konstrukcji włókien i materiału. Odprowadza pot do zewnętrznej warstwy, zapobiegając utracie ciepła podczas procesu odparowywania. Nosząc taką koszulkę nie ma więc mowy, o przyklejaniu się przepoconej koszulki do ciała, która powoduje uczucie zimna.  Często odzież sportowa tworzona jest tak aby jej noszeni było możliwie jak najbardziej komfortowe, a wręcz była drugą skórą podczas wysiłku. Koszulki termo aktywne zapewniają maksymalny komfort podczas uprawiania aktywności fizycznej. O taką odzież należ jednak odpowiedni dbać. Dobrze było by ją prać w odpowiednim proszku, to znaczy takim, który mógł by spowodować, że koszulka nie będzie spełniała swojej podstawowej funkcji, jaką jest wchłanianie potu. Należy zwrócić uwagę na skład takiego detergentu do prania. Nie powinien on w swoim składzie zawierać środka jakim jest lanolina oraz wszelkich zmiękczaczy tkanin. Dobre koszulki termo aktywne oraz wszelką odzież termoaktwną i bielone, zaleźć można w dobrych sklepach sportowych, takich jak na przykład Decathlon. Do wyboru znajdziecie wiele modeli koszulek termo aktywnych, w różnych fasonach, z rękawem, koszulki typu bokserki, a także ze wstawionymi specjalnymi panelami wentylującymi. Wybór jest ogromny, znajdźcie taka dostosowana do waszych potrzeb.

http://vivetargi.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ