Które preparaty nasenne naprawdę pomagają

Codzienny stres nagromadzony podczas wielu godzin pracy lub nauki, nie zawsze opuszcza nas, gdy kładziemy się spać. Wręcz przeciwnie, zdarza się, że organizm, przeciążony z powodu zmęczenia i presji, nie jest zdolny do wyciszenia się i przejścia w fazę regeneracji. Nie możemy wtedy zasnąć pomimo zmęczenia, a kiedy już zasypiamy, nasz odpoczynek często nie przynosi upragnionego ukojenia. Jak poprawić jakość snu, uspokoić umysł oraz ciało i nareszcie odpocząć? Jak rozpoznać dobre preparaty nasenne?

Uzdrowić układ nerwowy

Jeżeli masz problemy ze snem, może to oznaczać, że brakuje Ci ważnych składników mineralnych, wspierających prawidłowe działanie układu nerwowego. Dobre suplementy zawierające magnez działają nie tylko jako preparaty nasenne, mają także pozytywny wpływ na utrzymanie balansu emocjonalnego i wspierają zachowanie równowagi psychicznej. Działanie preparatów nasennych dodatkowo wspierają domieszki innych cennych składników, na przykład witaminy B6, odpowiedzialnej między innymi za regulację poziomu hormonów oraz produkcję czerwonych krwinek (i co za tym idzie lepsze dotlenienie organizmu).

Zbawienna moc melatoniny

Melatonina to popularny i skuteczny składnik preparatów nasennych. Jej działanie polega głównie na skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Wybierając odpowiedni dla siebie suplement, zwróć uwagę na jego skład. Ekstrakty ziołowe z melisy lekarskiej czy chmielu, spotęgują dobroczynne działanie melatoniny, wpływając kojąco na układ nerwowy. Jeżeli masz problemy ze snem, to zadbaj koniecznie o suplementację, która wpłynie na organizm całościowo, redukując poziom stresu i poczucia niepokoju. Naturalne preparaty nasenne pomogą Ci w łagodny sposób uspokoić pobudzony umysł i zredukować napięcie mięśniowe.

Kilkanaście minut przed snem

Zanim położysz się spać, spróbuj znaleźć czas na chwilę świadomej, celowej relaksacji. Jeżeli istnieje taka możliwość, to po zażyciu preparatu nasennego, usiądź wygodnie albo połóż się i przeprowadź krótkie ćwiczenia relaksacyjne. Wielu ekspertów poleca w tym celu wykorzystanie technik relaksacyjnych, takich jak techniki oddechowe, wizualizacja czy trening autogenny. Możesz również spróbować relaksacji przy ulubionej muzyce. Zastosowany przez Ciebie preparat nasenny pomoże zredukować napięcie i uspokoić umysł, a wprowadzenie nawet drobnych elementów świadomej relaksacji, przypomni Twojemu organizmowi, że zbliża się pora odpoczynku.

Dobranie odpowiedniego suplementu pomoże Ci cieszyć się zdrowym i spokojnym snem przez całą noc. Wybierając preparat nasenny, warto zwrócić uwagę na jego skład, zawartość cennych minerałów i witamin. Najwyższej jakości środki wspomagające sen, będą zawierać bezpieczne substancje oddziałujące na układ nerwowy w sposób łagodny, ale skuteczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ