Pierwszym krokiem dla zdrowia naszej skóry jest odpowiednia pielęgnacja. Ta wiązać się powinna z pewną rutyną kosmetyczną każdego poranka i wieczora. Należy pamiętać, że nasza skóra potrzebuje różnych kosmetyków na dzień i na noc. Dlatego też na naszej półce w łazience znaleźć się powinny produkty zapewniające nam ochronę całą dobę. Firmy kosmetyczne w swojej ofercie posiadają specjalne linie dedykowane wyłącznie mężczyznom. Przykładem może być znana wszystkim marka Nivea. Krem dla mężczyzn Nivea cieszy się sporym zainteresowaniem, ze względu na jego jakość oraz skuteczność. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji i wartościach kremów Nivea, możesz czytać artykuł dalej.

Pielęgnacja skóry męskiej

Na samym wstępie należy zauważyć, że produkty dla kobiet nie są odpowiednie dla mężczyzn. Skóra twarzy mężczyzn jest zupełnie inna, ma więc inne potrzeby. Pierwszą różnicą jest grubość skóry, która u mężczyzn jest aż o trzydzieści procent grubsza. Zawiera też bardziej ścisłą tkankę tłuszczową, czyli inaczej mówiąc tkankę podskórną. Skóra Panów ma większą zdolność zatrzymywania wody, dlatego też często wygląda na jędrniejszą oraz lepiej nawilżoną, niż skóra kobiet. Z tego względu, że skóra twarzy mężczyzn nie wysusza się łatwo, zmarszczki są na niej rzadziej widoczne. Dlatego też krem Nivea dla mężczyzn ma więcej działań oczyszczających i gromadzących nadmiar serum, ponieważ zawartość tłuszczu w skórze twarzy mężczyzn jest wyższa, a stąd właśnie biorą się wszystkie problemy z zaskórnikami.

Cztery kroki do pięknej skóry

Produkty marki Nivea są w stanie zapewnić Panom ochronę w czterech prostych krokach. Pierwszym z nich jest bardzo ważne oczyszczanie. Gdy skóra nie jest dogłębnie oczyszczona, nie ma sensu stosować kosmetyków pielęgnujących oraz łagodzących. Kolejne jest golenie. Wszystkie kremy Nivea dla mężczyzn służące do golenia zapewniają właściwą ochronę oraz bezpieczeństwo. Kremy oczyszczające skóre tej marki oferuje np. drogeria internetowa Clineo.pl. Dobrze zmiękczają nawet bardzo twarde włoski, co ułatwia sprawne ich usunięcie. Kolejnym krokiem jest pielęgnacja skóry twarzy po goleniu. Tego również nie należy omijać. Prawie zawsze podczas golenia dochodzi do uszkodzenia twarzy, czasem tego nie widać, jednak skóra zawsze jest lekko podrażniona. Musi więc być za każdym razem dokładnie nawilżana. Kolejnym, ostatnim już etapem jest pielęgnacja ogólna. Każdy z nas ma innym typ skóry, także mężczyźni. Dlatego konieczne jest, by dopasować odpowiednie kosmetyki do swoich potrzeb.

Krem Nivea i jego właściwości

Marka ta od lat tworzy bardzo uniwersalne kosmetyki, z których korzystać może każdy i o każdej porze roku. Dużo Poza tym znane są specjalne linie, dedykowane dla mężczyzn. Wciąż tworzone są nowe produkty, które wzbogacane są o nowe formuły. To, co zapewnić może Nivea krem dla mężczyzn to na pewno pielęgnację każdego dnia oraz dokładne nawilżenie skóry, pielęgnację rąk oraz całego ciała, szybkie wchłanianie się, przy niepozostawianiu nieprzyjemnej warstwy na twarzy oraz piękny, męski zapach, który na długo utrzymuje się na skórze.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ