Monitory aktywności nie tylko dla aktywnych

Coraz większą uwagę przykładamy do naszego zdrowia, wagi i sylwetki, a na nie składa się wiele czynników, które powinniśmy monitorować. W większości przypadków nie jesteśmy w stanie „na oko” ocenić ile kroków zrobiliśmy danego dnia, czy też jaką ilość kalorii spaliliśmy na treningu.

Dlaczego każdy powinien mieć monitor aktywności?

Przede wszystkim taki monitor możemy traktować po prostu jako zegarek, ciekawy dodatek na nadgarstku, który zakładamy codziennie. To właśnie monitory aktywności mogą ułatwić nam funkcjonowanie, uświadomić, czy dbamy o siebie tak, jak powinniśmy, a nawet pokazać nieprawidłowości w pracy naszego organizmu.

Monitory aktywności są atrakcyjne głównie dla sportowców, osób, które trzymają ścisłą dietę i muszą wiedzieć, ile kalorii spalili danego dnia, aby dopasować do tego kaloryczność posiłków. Inteligentne zegarki pokazują nam również tętno, którego poziom jest bardzo ważny podczas treningów interwałowych oraz aktywności typu cardio. Dzięki wspomnianemu monitorowi możemy ocenić, czy aktywność była faktycznie tak wymagająca, jak nam się wydawało.

Opaski sportowe pokazują nam również, jaką ilość kroków zrobiliśmy w ciągu dnia. Naukowcy wskazują, że bez względu na to, czy jesteśmy zawodowym sportowcem, czy też mamy pracę biurową, każdy powinien robić co najmniej 7-8 tysięcy kroków dziennie. Taka ilość pomaga nam zachować optymalną kondycję oraz pozytywnie wpływa na nasze mięśnie.

Smartbandy to nasi najlepsi przyjaciele, gdy nie do końca wiemy, czy w ogóle zmrużyliśmy oko danej nocy. Monitory aktywności zazwyczaj mogą nam przedstawić analizę snu – długość i jakość spoczynku. Warto pamiętać, że to właśnie w czasie snu regeneruje się organizm, dlatego też chroniczne niewyspanie może powodować spadek odporności, rozdrażnienie, czy też przewlekłe bóle głowy. W dzisiejszym świecie często zapominamy o relaksie, a okazuje się, że jest on niemalże najważniejszy.

Opaski sportowe zdecydowanie ułatwiają naszą codzienność – większość z nich posiada możliwość odbierania przychodzących połączeń, wiadomości, czy powiadomień, dzięki czemu nie musimy sięgać po telefon. Na niektórych możemy nawet przeglądać media społecznościowe albo pisać notatki.

Jak wybierać monitor aktywności?

Najprostsze opaski sportowe są naprawdę w niskich cenach i niemalże każdy może sobie na nie pozwolić. Najlepiej wybrać niewielkich wielkość monitor w stonowanych kolorach, który będzie nam pasował do każdego stroju. Jeśli mamy większe wymagania co do sprzętu, wówczas możemy nawet znaleźć opaski za tysiące złotych, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz oferują nam niezliczoną ilość funkcji. Przed dokonaniem wyboru warto po prostu zapoznać się z parametrami urządzenia oraz opiniami innych klientów – w taki sposób najlepiej dopasujemy monitor aktywności do naszych potrzeb.

Podsumowując, opaski sportowe to świetny wybór dla każdej osoby, bez względu na wiek, czy płeć. Monitor aktywności może nawet stanowić znakomity pomysł na prezent, możliwe, że skłoni obdarowaną osobę do wzięcia pod uwagę kilku ważnych kwestii życiowych związanych z aktywnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ