Nowoczesne lampy wiszące do salonu – co znajdziemy w ofercie producentów?

Lampa sufitowa stanowi główne źródło światła w salonie. Zapalana, rzuca się w oczy gościom i przykuwa ich uwagę. Warto więc zamontować nowoczesną lampę wiszącą w salonie, która będzie miała oryginalny dizajn. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom.

Nowoczesne lampy wiszące do salonu w stylu loft

Wnętrza w stylu loft czyli industrialnym cieszą się obecnie wielką popularnością. Charakteryzują się raczej surowością, oszczędnością w zdobnictwie i specyficznym doborem wyposażenia i mebli, przywodzącym na myśl wystrój i maszyny fabryczne. Dotyczy to również oświetlenia. Najprędzej rozpoznamy lampę loftową, po abażurze – drucianej osłonce na żarówkę, jaką można spotkać na lampach w zakładach przemysłowych. Jednak w tej wydawałoby się prostej konstrukcji panuje duża różnorodność we wzornictwie. Nowoczesne lampy loftowe przyciągają wzrok dizajnem i skutecznie łączą surową estetykę z domowym ciepłem. Druciane abażury można spotkać w kształtach podłużnych, krągłych oraz kanciastych i prostych. Mogą się zwężać w którąś stronę, lub być proporcjonalne. Lampy sufitowe w stylu loft mogą być jednożarówkowe, dwu lub mieć nawet więcej żarówek. Zwłaszcza ta ostatnia opcja daje duże pole do popisu projektantom. Spotykane są industrialne lampy do salonu na cztery żarówki, z których każda osłonięta jest drucianym abażurem w innym kształcie. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się lampy loftowe zwisające na kablu. Mają wtedy prawdziwie warsztatowo-garażowy charakter. Ten rodzaj lamp sam w sobie jest niezwykłą ozdobą wnętrza.

Nowoczesne kolorowe wiszące lampy do salonu

Trzeba jednak przyznać, że lampy loftowe niekoniecznie mogą przypaść do gustu fanom intensywnych kolorów. Są one zwykle utrzymane w jednej barwie i do tego stonowanym. Na szczęście projektanci opracowali wiele modeli nowoczesnych i bardzo kolorowych lamp wiszących do salonu. Rzecz jasna głównym „nośnikiem” koloru w takiej lampie jest abażur. Może on być bardziej kwadratowy lub też owalny. Jednolity w barwie albo też bardzo wzorzysty. Ciekawie prezentują się lampy wiszące z dwoma lub trzema abażurami. Mogą one mieć jednakowe kolory, lub mieć je różne. I to zarówno od wewnątrz i od zewnątrz. Niecodzienną opcją są lampy wiszące na 3 źródła światła – żarówki, z których każda powinna być w innym abażurze. Powinna, bowiem projektant z owych abażurów pozostawił na lampie jedynie sam stelaż. Każdy z nich jest utrzymany w innym kolorze a ich forma jest kanciasta. Z całą pewnością taka lampa wisząca ożywi każdy salon i skutecznie go oświetli.

Nowoczesne wiszące lampy do salonu przypominające żyrandol

Żyrandol na pierwszy rzut oka w niczym nie może przypominać nowoczesnego przedmiotu. Jednak to wyzwanie projektowe, jest tym, któremu projektanci podołali z powodzeniem. Zastosowano nowoczesne materiały i kolory, głównie czarny. Chrom i czerń idealnie się komponują, wykorzystanie tych dwóch barw w projekcie żyrandola, dało doskonały efekt. Szklane zdobienia – zawieszki oraz szklany, poczerniany abażur prezentuje się niezwykle nowocześnie a zarazem klasycznie. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/828-nowoczesne-lampy-wiszace?q=%2F828-lampy-nowoczesne. Sprawdzi się w wystroju glamour, lub francuskim. Glamourowy, ażurowy abażur innego modelu, wijący się w wyrafinowane kształty ale w czarnym kolorze, który tonuje formę jest również świetnym wyborem dla amatorów takiego stylu. Obie wariacje na temat żyrandoli różnią się jeszcze ilością żarówek. Pierwsza z nich ma ich kilka, druga tylko jedną, ale mocną. Niemniej ponad wszelką wątpliwość nowoczesne wiszące lampy do salonu można znaleźć niemal w każdym kształcie, rozmiarze i do każdego stylu wnętrz.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ