Odpowiedni dobór czapki

Noszenie czapki zimą, a coraz częściej nawet jesienią, to nie tylko przejaw rozsądku czy troski o zdrowie. Czapka to też modny dodatek, który pomoże wyróżnić się z tłumu, doda charakteru stylizacji czy też podkreśli nasz styl. Z tego to powodu nikogo nie trzeba dziś do noszenia czapki namawiać. Warto natomiast wspomnieć o kilku szczegółach ułatwiających odpowiedni dobór czapki dzięki którym z pewnością nie trafi ona na dno szafy.

Co charakteryzuje idealną czapkę?

Znalezienie czapki uniwersalnej, czyli takiej którą nosi się o każdej porze roku, może być obecnie co najmniej trudne. Popularne na rynku czapki całoroczne, wykonane zazwyczaj z tkaniny dresowej, raczej nie sprawdzą się kiedy temperatura spadnie poniżej zera lub w czasie dłuższego zimowego spaceru. Warto zauważyć, że owe czapki poleca się zazwyczaj biegaczom lub po prostu osobom aktywnym fizycznie. Stąd też najrozsądniej jest mieć w szafie kilka różnych modeli. Co powinno je różnić?

Materiał dopasowany do pory roku

Zacznijmy od tego, że czapka to taka sama część garderoby jak chociażby sweter. Oznacza to, że materiał z jakiego jest wykonana powinien być dobrany przede wszystkim do pory roku lub też panującej na zewnątrz aury. Wiosną i wczesną jesienią doskonale sprawdzają się czapki wykonane z tzw. dresówki. W okresie późnej jesieni oraz zimy warto poszukać czapek w składzie których znajdziemy wełnę.

Fason dopasowany do własnych preferencji

W sklepach znajdziemy wiele modeli czapek: berety, smerfetki, kaszkiet czy czapki zimowe. Rzecz jasna najprostszym sposobem na to by przekonać się w której z nich prezentujemy się najkorzystniej jest zmierzenie konkretnego modelu(i to w co najmniej dwóch kolorach!). Wybierając fason, zastanówmy się czy lubimy kiedy czapka ściśle przylega do naszej głowy? Czy lubimy mieć ciasno zakryte uszy? Czy może preferujemy sytuacje w której w ogóle nie czujemy, że mamy czapkę? Na te pytania nie ma dobrych czy złych odpowiedzi! Odpowiedź na nie ułatwi Ci jedynie odpowiedni dobór czapki i to nie tylko w przypadku kiedy zdecydujesz się na zakup w sklepie internetowym https://www.kochamczapki.pl/!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ