Prowadnice do szaf

W celu przechowywania różnych przedmiotów, odzieży, a jednocześnie utrzymanie porządku w mieszkaniu, stosuje się szafy, szafki, kredensy itp. W przypadku stosowania dużych szaf takich, jak na przykład do przechowywania odzieży, zamiast drzwi skrzydłowych stosuje się drzwi przesuwne. W nich z kolei stosuje się prowadnice do szaf.

Tak więc najczęściej stosuje się szafy przesuwne, w których drzwi, celem ich otwarcia, przesuwa się na szynach w obie strony. Jest to ostatnio bardzo popularne stosowane rozwiązanie w mieszkaniu. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest to, że znacznie ułatwiają przechowywanie przedmiotów i odzieży, a jednocześnie dzięki ich zastosowaniu pozwalają utrzymać porządek praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ważnymi elementami w systemach szaf przesuwnych są: prowadnice do szaf, prowadniki i akcesoria. Akcesoria, które wspomagają wybór garderoby, tak aby była ona prosta i bardziej funkcjonalna. Ważne jest to, że gdy zamierzamy zabudować wnękę ścienną garderobą przesuwną, to wówczas potrzebujemy nie tylko fronty i korpusy, ale też elementy, po których skrzydło się przesuwa, czyli prowadnice do szaf. Należy też nie zapominać o elementach przesuwających skrzydło, czyli po prostu prowadniki, które prowadzą skrzydło.
Ze względu na rodzaj systemów drzwi przesuwnych można zgromadzić wiele różnych elementów lub też ostatecznie zdecydować się tylko na jeden system drzwi przesuwnych. Jest to wygodne rozwiązanie, a to ze względu na to, iż wszystkie części praktycznie zawsze do siebie pasują tj. doskonale ze sobą współpracują. Producenci systemów szaf przesuwnych różnie nazywają elementy, materiały i prefabrykaty do swych szaf, ale mimo to zasada ich działania jest zawsze taka sama. Można więc ogólnie scharakteryzować je w podobny sposób i podzielić na dwa rodzaje. Podział ten odbywa się ze względu na sposób prowadzenia drzwi. A zatem wyróżnia się następujące garderoby:
– z prowadzeniem górnym; drzwi zawieszone są na wózkach na górnej prowadnicy,
– z prowadzeniem dolnym; rolki drzwi leżą na dolnej prowadnicy.
– z prowadzeniem dolnym i górnym; wózki jezdne są ulokowane zarówno w górnej, jak i w dolnej części szafy.
Należy jasno sobie powiedzieć, że prowadnice do szaf to po prostu listwy lub też tory, po których przesuwają się drzwi. Co ciekawe, wspomniane elementy mogą być jedno-, dwu-, lub więcej torowe. Wszystko to zależy od tego ile drzwi ma mieć szafa.
Tego rodzaju szafy zwykle montuje się w małych mieszkaniach, choć oczywiście nie zawsze tak jest. Montaż drzwi przesuwnych w szafach pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu. Ponadto istnieje wiele możliwości związanych z zabudową niewykorzystanych wnęk ściennych. Szafy, czy garderoby w takich wnękach wydają się być bardzo dobrym sposobem na ich zagospodarowanie. W ten właśnie sposób nie zajmujemy niepotrzebnie miejsca szafami, jako meblami, a wykorzystując ścienne wnęki zabudowujemy je, dzięki czemu zyskujemy doskonałe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, czy odzieży.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ