Zmiana miejsca zamieszkania nie należy do prostych czynności. Widmo przenoszenia ciężkich mebli i sprzętu domowego potrafi zniechęcić praktycznie wszystkich. Nie można przy tym wszystkim zapominać także o logistyce tej całej operacji, w tym o przygotowaniu wszystkich rzeczy do transportu. Dlatego też warto zastanowić się nad  alternatywnym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić kłopotów. Sprawdź, dlaczego podczas przeprowadzki opłaca się skorzystać z usług kuriera i jakie płyną z tego korzyści.

Niski koszt

Przeprowadzka z kurierem w wielu przypadkach okazuje się najtańszą opcją. Skorzystanie z usług przewoźnika jest szczególnie korzystne przy konieczności dostarczenia przesyłki za granicę. Wówczas bowiem transport z pomocą firmy specjalizującej się w przeprowadzkach może sporo kosztować z uwagi na sporą odległość oraz fakt zatrudnienia pracowników na wiele godzin. Samodzielna podróż samochodem w takim przypadku najczęściej także się nie opłaca, gdyż może wymagać pokonania tej samej trasy kilkukrotnie, szczególnie gdy chcemy przewieźć nawet niewielkie meble, a auto nie jest zbyt pakowne. Przykładowo tanie paczki do Niemiec czy Holandii, czyli krajów, do których często emigrują Polacy, o wadze 30 kilogramów i wymiarach 70 x 50 x 50 cm (na przykład komoda) wiążą się z wydatkiem rzędu zaledwie 60-70 złotych netto. Przeprowadzka za pośrednictwem kuriera jest także świetnym rozwiązaniem, gdy obecnie i przyszłe miejsce zamieszkania znajdują się w  tym samym kraju. Jedynie w przypadku tego samego miasta bardzo korzystnym rozwiązaniem jest wybranie własnego środka transportu lub wynajęcie samochodu dostawczego czy firmy w celu przewiezienia swoich rzeczy.

Wygoda

W przypadku przeprowadzki na własną rękę, na przykład samochodem, trzeba niestety mieć na uwadze to, że niezbędne okaże się znoszenie i wnoszenie mebli oraz wszelkich innych urządzeń domowych. Czynność ta jest niewątpliwie uciążliwa, szczególnie gdy mieszkamy na wyższym piętrze w bloku bez windy. Przenoszenie wielkogabarytowych mebli samemu jest niemal niemożliwe, chyba że istnieje możliwość ich rozmontowania, choć nawet wtedy będą one po prostu ciężkie. Dlatego też przeprowadzka kurierem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przewozem zajmuje się wówczas firma kurierska, w związku z czym obowiązkiem klienta jest tylko odpowiednie przygotowanie przedmiotów do wysyłki. Wyjątek mogą stanowić paczki o bardzo wysokiej wadze. Kurier doręcza przesyłki pod wskazany adres, ale najczęściej zobowiązany jest do wnoszenia na wyższe piętra tylko tych towarów, które ważą mniej niż 30 kilogramów. Nie trzeba się jednak obawiać, gdyż pracownik może mimo wszystko zdecydować się wnieść ciężką paczkę lub poprosić odbiorcę o pomoc. Warto mieć jednak na uwadze także to, że wysyłka paczki kurierem pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale i czas.

Ubezpieczenie paczki

Przesyłki kurierskie bardzo często są bezpłatnie ubezpieczane do pewnej kwoty, która zazwyczaj wynosi 100-200 złotych. Ponadto niemal zawsze istnieje możliwość podwyższenia tej kwoty nawet do kilku tysięcy złotych, co sprawia, że nie trzeba się obawiać jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu, gdyż winą za to zostanie obarczony kurier. W razie komplikacji można więc oczekiwać bezproblemowego zwrotu pieniędzy za zniszczone przedmioty. Takiej pewności nie mamy natomiast wtedy, gdy zdecydujemy się przewieźć meble i sprzęt własnym autem. Wówczas za każde uszkodzenie podczas własnoręcznego przenoszenia rzeczy odpowiadamy sami. Podobnie wygląda to w przypadku wynajęcia samochodu dostawczego. Warto zatem rozważyć przeprowadzkę z kurierem, tak aby uniknąć zbędnych komplikacji.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:7    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ