Szybka transmisja danych to podstawa w dzisiejszych telefonach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego w nowych smartfonach Internet działa coraz sprawniej i stabilniej. Najlepszą obecnie technologią bezprzewodowego przesyłu danych jest LTE.

Internet LTE – co to takiego?

LTE, czyli Long Term Evolution, to standard bezprzewodowego przesyłania danych GSM, który jest bezpośrednim następcą systemów trzeciej generacji, czyli po prostu 3G. Często bywa potocznie określane jako 4G, a w teorii może umożliwić przepustowość rzędu nawet 150 Mb/s. Rzeczywiste wyniki często są mniejsze, co jednak w żadnym stopniu nie zmienia oceny LTE – standard ten zapewnia o wiele szybszy przesył danych, niż było to możliwe do tej pory. Łatwo to zauważyć już po kilku chwilach korzystania z urządzenia obsługującego ten format.

Choć prędkość to absolutna podstawa, nie jest ona jedyną zaletą LTE, warto bowiem wskazać na przynajmniej dwie jeszcze mocne strony tego rozwiązania. Po pierwsze Long Term Evolution jest stabilniejszy, co w praktyce przekłada się po prostu na wyższą odporność na zakłócenia, a do tego połączenie charakteryzuje się mniejszymi opóźnieniami, które oscylują w okolicy kilku milisekund.

Poszukując jakościowego smartfona, w dzisiejszych czasach bardzo istotne jest to, aby mieć na uwadze obsługiwane standardy transmisji danych. Jeśli telefon współpracuje z LTE, korzystanie z niego bez wątpienia będzie o wiele wygodniejsze. Bardzo interesującym przykładem urządzenia, które można nabyć w atrakcyjnej ofercie cenowej, jest Samsung Galaxy S7.

Samsung Galaxy S7 z LTE

Warto zastanowić się, na co w praktyce pozwala użytkownikowi korzystanie z sieci za pośrednictwem LTE z telefonu takiego jak Samsung S7. Biorąc pod uwagę wszystkie mocne strony rozwiązania, słusznie należy oczekiwać, że wszelkie działania w Internecie będą o wiele szybsze – i w istocie są. Przykładem może być choćby pobieranie aktualizacji aplikacji bądź oprogramowania, które trwa o wiele krócej niż dotychczas. Innym dowodem nadzwyczajnej prędkości LTE jest prędkość buforowania wideo oglądanego online – i to w jakości HD. Do tej pory użytkownik często był zmuszony do oczekiwania, aż film w odpowiedniej części się załaduje, obecnie wystarczy po prostu otworzyć docelową stronę lub aplikację i uruchomić materiał.

Wciąż mało dowodów? Bardzo ciekawym przykładem potwierdzającym znakomite działanie LTE są rozmowy wideo. Do tej pory raczej mało kto korzystał z tej metody komunikacji, co było związane głównie z niezadowalającym poziomem wizji oraz audio w czasie ich prowadzenia. Wraz z pojawieniem się LTE zauważono dużą poprawę na tym tle, co również otwiera przed użytkownikiem ogrom możliwości. Dzięki temu możesz rozpocząć z przyjaciółmi czy rodziną wideokonferencję podczas urlopu i pokazać im urokliwe, zjawiskowe miejsca w relacji „na żywo”. Taki format komunikacji nierzadko bywa też wykorzystywany w celach służbowych.

Dzięki doskonałej stabilności i minimalnych opóźnieniach LTE znacznie lepiej sprawdza się m.in. przy płatnościach online. W ten sposób zdecydowanie zmniejsza się ryzyko przerwania połączenia, które grozi błędem lub niepoprawnością transakcji. Oczywiście stabilność LTE ma wielkie znaczenie także w wielu innych przypadkach.

Pamiętaj jednak, że aby w pełni korzystać z możliwości LTE, musisz posiadać odpowiedni smartfon. Telefon taki jak Samsung Galaxy S7 znakomicie sprawdza się w takich sytuacjach i pozwala poczuć się w sieci swobodniej niż kiedykolwiek wcześniej. A przecież nie od dziś wiadomo, że Internet to kraina niemal nieskończonych możliwości!

 

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ