Stolik kawowy

Wiele osób decyduje się na urządzenie swojego domu lub mieszkania w stylu industrialnym. Daje on bowiem wiele możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo jest niezwykle efektowny oraz wcale nie szczególnie kosztowny. A jak znaleźć idealny stolik kawowy do takiego wnętrza? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Jaką funkcję pełni stolik kawowy w salonie?

Stolik kawowy stanowi centralny punkt każdego salonu. Wokół niego umieszczona jest najczęściej wygodna kanapa z szezlongiem lub bez, a także telewizor na komodzie. To właśnie w tym miejscu często przyjmujemy gości, serwujemy drinki lub kawę. Kanapa w towarzystwie stolika kawowego stanowi też nasze miejsce codziennego odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Niejeden stolik kawowy stanowi miejsce przechowywania ulubionej książki albo laptopa. Warto zatem starannie zastanowić się nad wyborem tego mebla. Decyzja ta jest tym trudniejsza, jeżeli chcemy dopasować stolik do danego stylu wnętrza. Każdy bowiem rządzi się swoimi prawami i zasadami. Zupełnie inaczej wyglądają wnętrza industrialne, a inaczej te w stylu vintage albo glamour.

Czym wyróżnia się styl industrialny?

Styl industrialny jest dzisiaj bardzo modny. Narodził się jednak z bardzo przyziemnego powodu. W Stanach Zjednoczonych panował bowiem swego czasu kryzys ekonomiczny, który doprowadził do upadku wielu zakładów produkcyjnych. Opuszczone fabryki i warsztaty stały się więc miejscem zamieszkania wielu osób, w tym przede wszystkim artystów. Surowość, minimalizm i prostota – będące cechami charakterystycznymi tego stylu – wynikały bowiem nie z jakiegoś niesamowitego, górnolotnego zamysłu, ale ze zwyczajnej biedy. Trzeba jednak przyznać, że dzisiaj domy i mieszkania urządzane w stylu industrialnym nie mają z biedą nic wspólnego. Architekci wnętrz tworzą bowiem niesamowite kompozycje. Styl industrialny najlepiej sprawdza się przy tym na dużych powierzchniach z wysokimi sufitami. Tam można bowiem prawdziwie wyeksponować stolik kawowy, a także każdy inny mebel.

Jaki stolik kawowy do wnętrza w stylu industrialnym?

Stolik kawowy do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym posiada najczęściej surowy, metalowy stelaż. Dzięki temu pięknie się komponuje z odkrytymi, ceglanymi ścianami, a jednocześnie z wyeksponowanymi instalacjami z rur lub kabli. Bardzo modne są w tym sezonie stoliki w wersji okrągłej, a  prawdziwym hitem sezonu stały się kompozycje z kilku stolików. One dzięki różnej wysokości i wielkości poszczególnych elementów mogą istnieć razem lub stanowić osobne meble. Polecamy przy tym zarówno stoliki drewniane, szklane, jak i w całości metalowe. Wszystkie doskonale komponują się we wnętrzu urządzonym w stylu industrialnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ