Stawiając sobie kolejne życiowe wyzwania, bardzo często brakuje nam motywacji do ich realizacji. Przez brak motywacji, dążymy do osiągnięcia celu ze zmniejszoną intensywnością, a nawet kompletnie rezygnujemy z jego realizacji. Dlatego też, warto zadbać o odpowiednią motywację, która będzie stanowić nasz mentalny motor napędowy. Dzisiaj, przedstawimy kilka popularnych, a co ważniejsze, skutecznych technik motywacyjnych:

1. Wizualizacja osiągnięcia celu – siła oddziaływania ludzkiej wyobraźni jest niezwykle silna, a my możemy to wykorzystać. Załóżmy, że naszym celem jest zarobienie pieniędzy na nowy samochód. Wyobraźmy sobie moment, kiedy wsiadamy do naszego wymarzonego auta. Czy to uczucie radości nie jest warte wcześniejszych poświęceń? Wyobrażanie sobie realizacji swoich celów stanowi bardzo dobry sposób na wzmocnienie motywacji.

2. Współzawodnictwo – oczywiście nie mamy tutaj na myśli przysłowiowego wyścigu szczurów, ale sama koleżeńska rywalizacja może mieć bardzo korzystny wpływ na nasze działania. Przykładowo: jeśli Twoim celem jest rzucenie palenia, możesz znaleźć kilku ludzi o podobnym zamiarze, a następnie wraz z nimi dążyć do uwolnienia się od nałogu. Ponadto, chwaląc się swoimi postępami, odczujesz dodatkową motywację do całkowitej realizacji wyznaczonego celu.

3. Inspiracja – czytając różnorakie inspirujące książki lub cytaty, Twoja motywacja do działania dostanie porządnego kopa. W trudnych chwilach, przeczytanie historii o czyimś sukcesie może skutecznie pchnąć nas do walki o spełnienie swoich marzeń.

Poza wszystkimi omówionymi metodami, niezwykle ważne jest także pozytywne nastawienie oraz wiara we własne możliwości. Jeśli będziemy wierzyć w końcowy sukces, zrobimy milowy krok do urzeczywistnienia naszych wszelkich zamierzeń.

jobston.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ