Chyba każdy, kto kiedykolwiek chciał zakupić używane auto, wie, że znalezienie tego odpowiedniego może być nie lada problemem. Chociaż wybór jest ogromny, to jednak nie wszystkie pojazdy są w dobrym stanie. Ryzyko, że trafimy na auto uszkodzone, powypadkowe, w złej kondycji, jest bardzo wysokie, gdy nie wiemy, na co zwracać uwagę podczas zakupu. Możemy jednak je zminimalizować. Wystarczy kupić auto w odpowiednim miejscu, a dokładnie w salonie dealerskim.

Salony dealerskie kojarzymy w szczególności z samochodami nowymi. Wobec tego wielu poszukiwaczy aut używanych w niższych cenach po prostu unika takich miejsc. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w salonie dealerskim możemy kupić świetne używane samochody różnych marek. Są to przede wszystkim auta oddawane w rozliczeniu przez klientów czy poleasingowe. Gdy nie znasz się na motoryzacji lub po prostu zależy ci na szybkiej i udanej transakcji, kupno używanego auta od dealera może być jak strzał w dziesiątkę!

Obecnie w wielu salonach marek kupimy zarówno auta nowe, jak i używane. Przykładowo możemy znaleźć auta marki Ford dealer Warszawa to tylko jedno miasto, gdzie możemy je kupić, ponieważ znajdziemy je też w wielu innych miejscowościach na terenie całego kraju.

Samochody używane w salonach dealerskich przechodzą dokładne przeglądy przed wystawieniem ich na sprzedaż. Przeglądy wykonuje ASO i sporządza wówczas specjalny dokument potwierdzający stan auta – klient ma do niego wgląd, dlatego może wiedzieć, w jakiej kondycji jest pojazd. Nie ma wtedy żadnych niedomówień. Jeśli w aucie są jakieś usterki lub wymagana jest zmiana części, prace wykonuje ASO. Wobec tego kupujemy auto gotowe do jazdy, które nie będzie wymagało od nas żadnych dodatkowych inwestycji.

Co więcej, na samochody używane u dealera możemy otrzymać gwarancję. Najczęściej wynosi ona pół roku lub rok, dlatego jeśli w tym czasie coś się zepsuje, możemy liczyć na nieodpłatne wsparcie serwisu. Na miejscu możemy zakupić również ubezpieczenie samochodowe, a wtedy, gdy nie mamy gotówki, skorzystać z form finansowania takich jak kredyt samochodowy albo leasing. To się opłaca!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ