Współpraca z projektantem wnętrz

Bardzo często odwiedzając nowo urządzone mieszkania nie możemy wyjść z podziwu, jak pięknie zostały one zaaranżowane. W rzeczywistości mało kto wie, że za olśniewającymi wnętrzami stoi projektant wnętrz z Warszawy lub innego miasta, z którym warto nawiązać współpracę już na etapie projektowania zabudowy mieszkalnej. W większości przypadków dysponujemy bowiem własnymi pomysłami, lecz trudno nam wszystko połączyć w jedną, spójną całość. Projektant wnętrz podpowie, czy nasze rozwiązania można zaadaptować do warunków mieszkalnych.

Małe powierzchnie

Najczęściej problem z urządzeniem wnętrz mają osoby, których mieszkanie ma mały metraż. Często boją się one, że nie będzie ono w stanie pomieścić wszystkich potrzebnych mebli, nie mówiąc już o dodatkowych wygodach czy ozdobach. Tymczasem nawet niewielkie mieszkanie można zaaranżować w taki sposób, żeby nie tylko było funkcjonalne i pomieściło wszystko, co potrzebne, ale również pozostawiało przestrzeń dla domowników. Architekt wnętrz pomoże także w upiększeniu większych mieszkań, które często pozwalają puścić wodze fantazji i stworzyć nietypowe, ciekawe wnętrze. Wszystko zależy bowiem od oczekiwań domowników i rozwiązań, jakie jest w stanie zaproponować współczesna architektura. Przykłady pracy projektanta wnętrz można znaleźć na stronach http://www.ainprojektowanie.com/projekty/.

Architekt – projektuje czy negocjuje?

Zadaniem architekta wnętrz jest pomoc w zaprojektowaniu mieszkania. Oczywiście jeżeli tylko klient sobie tego życzy, może on wykonać cały projekt sam, od początku do końca. Niemniej jednak dla większości z nas bardzo ważna jest dobra współpraca i wykorzystanie naszych własnych pomysłów. Architekt weźmie je pod uwagę z zastrzeżeniem, że nie każde rozwiązanie pasuje do każdego wnętrza. Zamiast niego jest nam w stanie zaproponować inne, bardziej korzystną aranżację przestrzeni. Dodatkowo skieruje on naszą uwagę na detale, o których często zapominamy bądź w ogóle nie zdajemy sobie z nich sprawy. Współpraca z architektem to niejako negocjacje i próby dochodzenia do rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się w danym mieszkaniu, a zarazem zadowolą domowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ