Wiele osób zastanawia się, jak utrzymać idealną wagę. Część chce schudnąć, część przytyć. Jak znaleźć ten „”złoty środek”” Okazuje się, że tajemnica tkwi w… znalezieniu odpowiedniej metody. Każdy organizm jest inny i to, co jednej osobie nie przyniesie żadnego efektu, dla drugiej będzie produktem z serii „”must have””.

Tajemnicza matcha
Matcha staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Ta wspaniała zielona herbata znana jest już od tysiącleci, a obecnie zyskuje na popularności dzięki licznym badaniom naukowym. Według tych badań działanie matcha na otyłość jest spektakularne, ponieważ zawiera ona aż 137 razy więcej antyoksydantów. Jest też bogatsza w teaninę i aminokwasy.
Ponadto ta herbata bogata jest w substancje mogące zapobiec rozwojowi m.in. nowotworów i chorób układu krążenia.

Sporty ze Skandynawii
Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. W mieście codziennie można natknąć się na biegaczy i kolarzy. Nie każdemu jednak ta forma rekreacji odpowiada. Co w takim razie wybrać? Odpowiedzią może być… marsz z kijami. Ile spalimy kalorii uprawiając nordic walking? Wszystko zależy od techniki i zaangażowania, jednak taki marsz w szybkim tempie wymaga prawie tyle samo energii, co trucht. Dodatkowe wykorzystanie kijów aktywizuje górne partie ciała.

Odpowiednia dieta
Dla utrzymania właściwej wagi niezbędna jest też dieta. I nie chodzi tutaj o restrykcyjne głodówki, ale o dostarczenie organizmowi porządnej dawki energii. Propozycją jest dieta 4000 kcal – jak zmieścić tyle jedzenia? To prostsze, niż może się wydawać. Warto zwracać uwagę na produkty białkowe i tłuszczowe. Przydatne będą także suplementy diety.

larobes.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ