karma dla zwierząt

Jesteś posiadaczem psa, z pewnością wiesz jak ważne jest odpowiednie żywienia pupila. To właśnie od odpowiedniego pokarmu zależy dobre samopoczucie, forma fizyczna, odporność na choroby, jak również długość życia psa. W poniższym artykule znajdziesz informacje jakie rodzaje karmy dla psów wyróżniamy oraz czym cechuje się każda z nich. Odnajdziesz również informacje na temat tego, gdzie warto kupić karmę dla zwierząt w internecie.

Rodzaje karmy dla psów

W sklepach stacjonarnych oraz internecie można znaleźć dwa rodzaje karm:

  • mokra karma dla psów – to różnych rodzajów puszka oraz saszetka, czyli rodzaj mięsnego pasztetu z dodatkiem różnorodnych warzyw, zbóż, ale również innych wypełniaczy
  • sucha karma dla psów – chrupki dla pupila najczęściej w wielkim worze

Każda z tych karm ma swoje plusy oraz minusy, które zostaną wskazane poniżej. Co ważne nie poleca się karmienia psów karmami z super marketów, z racji, że najczęściej jej składniki są złej jakości i mają niską zawartość mięsa. Warto kupować karmę dla pupila w sklepie zoologicznych albo bezpośrednio u weterynarza. Choć wiąże się to z większym wydatkiem, to taka karma z pewnością będzie wydajniejsza i bardziej zbilansowana.

Sucha karma dla psów – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Karma dla psa sucha jest skoncentrowaną formą pożywienia dla czworonoga. Obecnie jest najczęściej wybierana przez właścicieli.

To bardzo wygodne rozwiązanie w bardzo przystępnej formie – psu dostarcza się wymaganych witamin oraz składników odżywczych. Powinna być to podstawą żywienia. To wartościowy i kaloryczny posiłek – jest go potrzebne zdecydowanie mniej niż karmy mokrej. Zawartość wody nie może przekraczać 10% karmy.

Jedno opakowanie może starczyć nawet na kilka miesięcy.

Sucha psia karma powinna być wybierana w zależności od wieku pupila. Przykładowo szczeniak wciąż rośnie i potrzebuje więcej białka oraz składników odżywczych, aby odpowiednio rosnąć. Z kolei seniorzy mogą mieć mniejsze lub większe problemy z zębami oraz inne dolegliwości z racji wieku. Dla dorosłego psa należy dobrać karmę suchą w zależności od jego aktywności fizycznej lub też ogólnego stanu zdrowia.

Co warto wiedzieć o mokrej karmie dla psa?

Mokra karma dla psa jest rodzajem jedzenia, które przygotowuje się w formie specjalnie przygotowanej karmy, w konsystencji przypomina pasztet lub konserwę. W przeciwieństwie do suchej karmy ma większą zawartość wody. Wpływa to m.in. na układ trawienny pupila, ale przede wszystkim na układ moczowy oraz nerki. Dzięki temu można ułatwić wypróżnianie psa, ponieważ stolec psa będzie bardziej nawodniony − unika się zatwardzeń.

Zestawiając ją z karmą suchą, karma mokra jest mniej kaloryczna z racji, że jest mniej skoncentrowana. Świetnie sprawdzi się dla starszych pupili, które mają problemy z gryzieniem. Łatwiej będzie ją pogryźć oraz przełknąć.

Wybierając mokrą karmę dla psa należy zwrócić uwagę na skład -im krótszy, tym lepszy. Dobre gatunkowo karmy posiadają sporą ilość mięsa. Podstawa diety psa to również białko pochodzenia zwierzęcego. Ten rodzaj białka jest najlepiej przyswajalny przez układ trawienny pupila. Często w składach karm możesz znaleźć również białko roślinne.

O firmie ZooART

Kupując karmę dla psów warto zakupić ją ze sprawdzonego sklepu. Takim właśnie jest ZooART. Wśród asortymentu firmy można znaleźć produkty takich firm jak: Royal Canin, Purina, Applaws, Arion, Versele-laga, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brit. Więcej informacji znajdziesz na: zooart.com.pl.

ZooART to firma, która działa na polskim rynku już od 2012 roku. W tym okresie zrealizowała już ponad 1 000 000 zamówień.

Na co zwracacie uwagę kupując karmę dla swojego pupila?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ