10 zasad, jak kupić tani bilet lotniczy

Podróże to coś więcej, niż tylko marzenia. To rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów, szansa na nowe przyjaźnie, wielkie emocje. I pięknie wspomnienia. Dlaczego więc zbyt drogie bilety lotnicze mają stanąć na przeszkodzie? Oto dziesięć zasad, jak kupić tani bilet lotniczy i cieszyć się podróżami nie tylko raz w roku!

#1 Bądź elastyczny, wybieraj dobre terminy

Każdy, kto śledzi rynek biletów lotniczych wie, że w trakcie zwiększonego ruchu podróżniczego, a więc na przykład wakacji, świąt lub długich weekendów, ceny biletów zazwyczaj są bardzo wysokie. Zaplanuj więc swoją podróż wtedy, kiedy chętnych pasażerów jest mniej, a najlepiej wykorzystaj ten termin, w którym uda ci się znaleźć najtańsze połączenie. Warto się dostosować i sporo zaoszczędzić!

#2 Znajdź dobrą wyszukiwarkę lotów

Sprawdzona, dobrze zaprojektowana wyszukiwarka tanich biletów lotniczych pozwoli na sprawne monitorowanie całego rynku. Wszystkie ceny będziesz mógł śledzić w jednym miejscu!

#3 Kupuj wcześniej!

Zasada, że wcześniej kupiony bilet będzie tańszy nie zawsze się sprawdza, ale wciąż można upolować atrakcyjne ceny. Śledź więc loty i kupuj zawczasu!

#4 Wybieraj odpowiednie kierunki

Jeżeli chcesz tanio kupować bilety lotnicze, celuj w kierunki, które nie są oblegane przez turystów. O wiele taniej kupisz bilet do Oslo niż np. na Maltę. Jeżeli marzysz o plaży i ciepłej wodzie – poszukaj krajów, które nie królują na liście najbardziej obleganych kierunków.

#5 Dokładnie przeglądaj ofertę

Tani przewoźnicy oferują czasem bilety za grosze, ale… potem okazuje się, że trzeba sporo dopłacać za dodatki. W trakcie zakupu biletu trzeba z nich zrezygnować, np. z ubezpieczenia lub rejestrowanego bagażu.

#6 Bądź bardzo cierpliwy

Czasem znalezienie taniego połączenia wymaga kilku tygodni monitorowania ofert. To męczące, ale warto się wysilić. Zapisz się na newslettery, przeglądaj zakładki z promocjami, codziennie monitoruj oferty.  

#7 Korzystaj z lotów z przesiadką

Połączenie lotów kilu przewoźników to opcja, aby tanio dolecieć do miejsca docelowego. Spróbuj połączyć kilka tanich biletów w jeden!

#8 Podejmuj szybkie decyzje

Pamiętaj, jeżeli uda cię znaleźć tani bilet lotniczy – nie wahaj się, kupuj! Pula jest ograniczona i łatwo stracić dobrą okazję.

#9 Wybieraj tańsze lotniska

Czasem warto wylądować na lotnisku, z którego trzeba będzie dojechać do celu podróży. Sprawdź jednak najpierw, czy sam dojazd nie będzie kosztował więcej niż lot.

#10 Bądź odważny!

Tanie latanie to… realna możliwość na poznawanie świata za niewielkie pieniądze.  Nie bój się kupować biletów i korzystaj z okazji. Po pierwszej próbie zobaczysz, że to proste!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ