6 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas wyboru drewnianej altanki ogrodowej

Ogrodowa altanka z drewna to nie tylko piękny dodatek do Twojego ogrodu, ale także miejsce, w którym można się zrelaksować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz cieszyć się otaczającą przyrodą. Właśnie na tym Ci zależy? Zatem dowiedz się, jak wybrać idealną altankę ogrodową z drewna!

Wygląd altanki ogrodowej

Zacznij od ustalenia, jaki styl ma Twój ogród, a następnie kieruj się tym podczas wyboru altanki. Najpopularniejszą opcją jest drewniana altanka ogrodowa, ponieważ ten klasyczny materiał jest ponadczasowy, elegancki, a przy tym naprawdę uniwersalny. Po prostu dopasuje się do wielu stylów – rustykalnych, klasycznych, nowoczesnych oraz skandynawskich. Wystarczy, że zdecydujesz się na odpowiedni kolor, bardziej minimalistyczny design altanki bądź model z misternymi zdobieniami. Kieruj się charakterem ogrodu i domu, a stworzysz spójną przestrzeń.

Rozmiar altanki ogrodowej

Przed wyborem altanki, określ, ile miejsca masz do dyspozycji. Wybierz rozmiar altanki, który będzie pasował do dostępnej przestrzeni, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na komfortowe korzystanie z niej. W ten sposób będziesz mógł jeszcze lepiej zagospodarować przestrzeń wokół altanki – posadzisz tam kwiaty, ustawisz donice lub ustawisz pergole, które zapewnią większą prywatność.

Pamiętaj również o tym, że wielkość altanki należy ustalić na podstawie liczby osób, które zazwyczaj będą korzystały z tej przestrzeni. Jeśli lubisz urządzać duże przyjęcia, to z pewnością przyda Ci się bardziej przestronna altanka. W sytuacji, gdy zależy Ci jedynie na miejscu z zadaszeniem, gdzie możesz rozkoszować się ciszą i spokojem, to zdecyduj się na mniejszy model. Najlepiej taki, gdzie zmieszczą się cztery krzesła i stolik.

Materiał i jakość wykonania

Drewniane altanki ogrodowe mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Wybierz solidny i trwały materiał, który będzie odporny na warunki atmosferyczne i naturalne uszkodzenia. Drewno powinno być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, owadami i wilgocią, dlatego ważna jest regularna konserwacja. Wtedy przez długi czas będziesz cieszyć się doskonałą jakością altanki.

Montaż oraz konserwacja altanki ogrodowej

Przy zakupie drewnianej altanki zwróć uwagę na proces montażu. Upewnij się, że masz dostęp do jasnych instrukcji lub profesjonalnej pomocy. Niekiedy nie musisz szukać specjalisty, który zajmie się montażem, bo sklep oferuje taką opcję.

Dodatkowo pomyśl o konserwacji. Drewno wymaga regularnego zabezpieczenia przed wilgocią i szkodnikami.

Umiejscowienie altanki w ogrodzie

Zastanów się, gdzie chciałbyś umieścić swoją altankę. Wybierz miejsce, które jest dobrze naświetlone, ale również oferuje wystarczająco dużo cienia. Lokalizacja powinna być dogodna i łatwo dostępna dla Ciebie oraz Twoich gości.

Dodatkowe elementy, które uprzyjemnią korzystanie z altanki

Czy wiesz, że na rynku dostępne są nie tylko standardowe altanki, ale również maksymalnie nowoczesne modele? Właśnie takie altanki mają zbudowane ławki, a nawet stoliki i krzesełka w zestawie. Dzięki temu nie musisz szukać mebli ogrodowych, które będą pasowały do stylu drewnianej altanki. Ciekawym rozwiązaniem są także altanki z wbudowanym oświetleniem LED, które znacznie ułatwi korzystanie z tej przestrzeni. Możesz też zdecydować się na modele z gotowymi donicami z drewna, a nawet uroczymi płotkami, moskitierami lub zasłonami.

Teraz wiesz już, jak wybrać drewnianą altankę ogrodową, dzięki której Twój ogród zyska piękną ozdobę, a przede wszystkim stworzysz idealną przestrzeń do spotkań w gronie najbliższych osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ