Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie to jedna z najciekawszych i najważniejszych placówek muzealnych, jakimi mogą się pochwalić Karkonosze. Kto w czasie wycieczki zajrzy do tego muzeum, ten z pewnością nie będzie żałować. Co można tutaj zobaczyć?

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie to wspaniała ekspozycja, która zachwyci nie tylko miłośników geologii. Tutejsze zbiory uchodzą za jedne z najciekawszych i najbogatszych zbiorów geologicznych w całym kraju. Jest to jednocześnie miejsce, w którym można ujrzeć ciekawe okazy paleontologiczne. Całość robi ogromne wrażenie i sprawia, że turyści szybko doceniają piękno i bogactwo tak ciekawej grupy górskiej, jaką są Karkonosze. Muzealne zbiory to blisko 2500 eksponatów, wśród których znajdują się skamieniałości z całego świata oraz minerały, które można spotkać w czasie wędrówek po Sudetach. Jednym z najciekawszych fragmentów tutejszej ekspozycji jest „Las karboński”, czyli skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu. To jedna z ważniejszych atrakcji w Szklarskiej Porębie, której z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Dumą tego muzeum są też szkielety dinozaurów, których zbiór uchodzi za największa prywatną kolekcję tego typu w Polsce.

Karkonosze to góry kuszące wyjątkowym bogactwem skał i minerałów. Kto chce się lepiej przygotować do wycieczki po tych górach, ten z pewnością powinien odwiedzić Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Wizyta w tym miejscu dla każdego może się stać ciekawym doświadczeniem i jedyną w swoim rodzaju lekcją geologii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ