Dla wielu z nas Chorwacja już dawno stała się wymarzonym kierunkiem wakacyjnej podróży. Ten kraj to piękne plaże, wspaniałe wyspy oraz miasta, na terenie których możemy podziwiać budowle z różnych okresów historycznych. Wielką popularnością cieszą się wczasy na terenie Dalmacji, choć i Istria staje się coraz częstszym kierunkiem wypraw. Nie brak na jej terenie pięknych miast, kuszących piękną okolicą, świetnym zagospodarowaniem oraz rewelacyjnymi zabytkami. Jednym z takich ośrodków jest miasto Porec – ciekawy cel wycieczki dla każdego, dla kogo możliwość poznawania Chorwacji i jej zabytków jest głównym celem podróży do tego kraju. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?
Porec to miasto, które przyciąga długą historią. Wiadomo, że już w II wieku p. n.e. istniała tu iliryjska osada, w miejscu której Rzymianie założyli swą kolonię. W swych dziejach Porec należał do Franków i do Wenecji, był też częścią Włoch i Austrii. Dziś jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Chorwacji, a wczasy na jego terenie każdemu mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. W czasie wycieczki po tym mieście spotkać można się z wieloma cennymi zabytkami, które przypominają o długiej historii tego miasta i jego burzliwych dziejach.
Porec to wspaniały układ urbanistyczny starego miasta, na terenie którego czekają na nas najwspanialsze atrakcje turystyczne. Dostrzec tu można pozostałości dawnych murów obronnych oraz ciekawe przykłady architektury sakralnej. Uwagę przyciąga barokowa świątynia Matki Boskiej Anielskiej, choć znacznie większym zainteresowaniem turystów cieszy się bazylika biskupa Eufrazego z VI wieku. Porec może się też pochwalić ciekawą rezydencją z XVIII stulecia oraz portem, którego w czasie wycieczki po mieście pominąć nie można.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ