Nasza uczelnia, w nowym roku, akademickim wprowadza system udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Bariery architektoniczne znieśliśmy już dawno ale teraz wprowadzamy całkowitą nowość. Jeszcze w wakacje, rektor powoła Pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych, który rozpocznie działalność wraz z rozpoczęciem semestru zimowego. Jego zadaniem będzie rozwiązywanie wszelkich problemów niepełnosprawnych studentów. Związanych zarówno z wciąż jeszcze pojawiającymi się utrudnieniami architektonicznymi ale również socjalnymi. Pełnomocnik pomoże w wyszukaniu odpowiedniego stypendium, czy programu w którym mogą uczestniczyć studenci niepełnosprawni. W październiku zacznie również działać usługa wideotłumacza dla niesłyszących, a biblioteka zostanie poszerzona o dwa tysiące podręczników pisanych Brailem. Mocą rektorskiego rozporządzenia niepełnosprawni, po wszystkich uczelnianych gmachach, będą mogli poruszać się w towarzystwie psich przewodników. Wszystkie oznakowania zostały już wymienione na znacznie większe, by nie sprawiały problemu niedowidzącym.

Całkowicie nowatorskim rozwiązaniem będą asystenci osób niepełnosprawnych przypisani do każdego kierunku. Funkcje te powierzono, w ramach praktyk, studentom pedagogiki i medycyny zatem pomoc będzie w całej rozciągłości profesjonalna. Asystenci będą dostępni w godzinach pracy uczelni. Wszelkie uwagi dotyczące projektu przyjmuje nowo powołany Pełnomocnik.

Zachęcamy wszystkich niepełnosprawnych, którzy jeszcze wahają się nad wyborem uczelni do rozważenia naszej oferty. Oprócz wysokiego poziomu naukowego zadbamy, by o dobre samopoczucie i zniesienie wszelkich trapiących na co dzień niedogodności.

www.szkolaprzedsiebiorczosci.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ