A gdyby tak, zamiast kolejnych nudnych prezentów urodzinowych podarować bliskiej osobie lot balonem, skok ze spadochronem lub przelot widokowy nad miastem? Brzmi ciekawie, ale nierealnie? Nic bardziej mylnego, wystarczy skorzystać z dowolnego portalu oferującego sprzedaż nietuzinkowych prezentów, by zaskoczyć kogoś niecodziennym prezentem.

Ludzie marzyli o lataniu praktycznie od zawsze. To co dla jednych było przywilejem ptaków, dla innych stało się inspiracją do tworzenia rzeczy niezwykłych. Samoloty, spadochrony, balony, paralotnie, lotnie, i wiele innych, fantastycznych wynalazków, dzięki którym człowiek oderwał się od ziemi, dziś są na wyciągnięcie ręki… każdego.

Możliwość spędzenia wolnego weekendu lub popołudnia, szybując gdzieś ponad miastem to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wycieczek czy innych form aktywnego wypoczynku. Trudno jednak ukryć fakt, że latanie zarezerwowane jest raczej dla tych osób, które mogą pochwalić się nieco większymi zasobami portfela. Koszt takiej zabawy uwarunkowany jest wieloma czynnikami, takimi jak termin, miasto, typ atrakcji (skok ze spadochronem, lot balonem, paralotnia itp.), czy też liczba osób (istnieje możliwość wykupienia pakietu dla dwojga). W większości przypadków należy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset lub kilku tysięcy złotych. Lot balonem to koszt ok. 1500-2000 złotych, skok ze spadochronem to przyjemnością warta od 1100 złotych w górę. Zdarzają się także promocyjne ceny, jednak i tutaj musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkuset złotych.

starszeauta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ ratownikiem czy bez?
Następny artykułBARIEROM STOP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ