Barwy papieskie w Kościele

0
1019

Kolory żółty i biały od wieków przywodzą nam na myśl Watykan – swoistą stolicę Kościoła katolickiego i najmniejsze państwo na świecie. Ich początki sięgają aż XIX wieku, gdy w 1808 roku Pius VII przyznał im rangę barw papieskich. Od tamtego momentu stały się one oficjalnymi barwami Watykanu i zaczęły zdobić bogate ornaty, flagi i inne przedmioty potrzebne do reprezentowania papiestwa na uroczystościach oficjalnych. Używane są również przez zwykłych wiernych, chcących upiększyć katolickie uroczystości i dać wyraz swojej pobożności.

Zastosowanie w liturgii i znaczenie

Żółć i biel papieska symbolizują narodziny i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, toteż kapłani przywdziewają je podczas oktaw tych świąt. Odnoszą się też do papieża jako najbliższego reprezentanta Jezusa tu na Ziemi. Zakładane są również podczas pogrzebów, gdzie reprezentują życie wieczne.

Prezentacja oferty

W sklepie ASPOL – https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/barwy-papieskie/ znajdziecie Państwo bardzo szeroką gamę przedmiotów po niezwykle atrakcyjnych cenach. Zacznijmy od żółto-białych szarf. Prezentują one niedościgniony poziom wykonania – zostały uszyte z wysokiej jakości taśmy rypsowej, odpornej na obtarcia, płowienie i odbarwienia. Każdy koniec takiej szarfy jest obszyty frendzlami, dodatkowo są dostępne (do wyboru) w zestawie z białymi rękawiczkami. Kolejnym wspaniałym produktem, jaki można u nas znaleźć, są żółto-białe opaski na rękę.

Będą idealnie komponować się z garniturem na ważnych uroczystościach kościelnych. Podobnie jak szarfy, wykonane zostały z wysokiej jakości taśmy rypsowej. Jeszcze innym dostępnym gadżetem są kotyliony papieskie. Są one wyjątkowo wygodne w obsłudze, ponieważ posiadają szpilkę umożliwiającą przypięcie. Dodatkowo taśma na końcach kokardki jest zgrzewana na gorąco, co stanowi specjalne zabezpieczenie przed strzępieniem się. Dostępne są również warianty z wizerunkiem Św. Jana Pawła II.

Oblicze polskiego papieża mogą Państwo u nas dostać też w formie przypinki. W sklepie ASPOL też piękne papieskie flagi w formie taśmy lub chorągiewki. Wszystkie produkty w naszej ofercie zostały wykonane w Polsce, a co najważniejsze sporządzamy je sami, osobiście czuwając nad ich jakością.

Zapraszamy na zakupy!

Zachęcamy do zapoznania się z resztą oferty, na pewno znajdą w niej Państwo coś dla siebie. Osoby zainteresowane tematyką symboli Papieskich odsyłamy do artykułu: http://www.gazetaszkolna.com.pl/flaga-koscielna-panstwowa-maryjna-papieska-co-warto-o-nich-wiedziec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ