Blond Baleyage

Balayage to zabieg koloryzacyjny oferowany przez wszystkie profesjonalne salony fryzjerskie. Mimo iż nie cieszy się taką popularnością jak jednolite farbowanie włosów, balayage nadal ma swoje grono wiernych fanek. Ten rodzaj koloryzacji wymaga od fryzjera większej cierpliwości i sporych umiejętności. Balayage polega na stworzeniu na głowie kobiety wielobarwnych, naturalnie wyglądających pasemek. Balayage nazywa się grą barw i odcieni.
Pasemka są bardziej dostrzegalne, ponieważ odcienie często dobierane są na zasadzie kontrastu. Fryzjer osobie o np. ciemnobrązowych włosach może zrobić pasemka blond lub rude. Kolory balayage’u muszą bardziej ze sobą współgrać. Dodatkowo, takie farbowanie włosów zazwyczaj ograniczone jest do kolorów zbliżonych do naturalnego odcienia włosów.
Dlatego balayage nie musi tak bardzo rzucać się w oczy, jak zwykłe farbowanie pasemek. Jest bardziej subtelny i ma na celu nieznaczną modyfikację barwy włosów poprzez dodanie różnych jej odcieni. Dzięki temu zabiegowi fryzjerskiemu włosy nabierają lekkości i nie wydają się już tak jednolite w kolorze i ciężkie.
Farby do wykonania balayage’u można zakupić w drogeriach. Jednak należy wiedzieć, że ten zabieg koloryzacyjny nie należy do łatwych. Nawet jeśli świetnie sobie radzisz z domowym farbowaniem włosów czy nawet potrafisz precyzyjnie zrobić sobie pojedyncze pasemka, nie możesz być pewna, że również i balayage zakończy się sukcesem. Jeśli marzysz o takiej fryzurze, lepiej oddać się w ręce specjalisty, który także pomoże dobrać odpowiedni kolor. Jest to technika czasochłonna, która trwa szczególnie długo, jeśli brakuje w tym takiej wprawy, jaką ma doświadczony fryzjer. Niestety, koszt balayage’u wykonanego w salonie fryzjerskim jest dość duży.
Balejaż blond jest jednym z najmodniejszych rodzajów właściwego balejażu. Sam proces farbowania polega na zmienianiu koloru pojedynczych pasemek. Zasada jest prosta – nasz naturalny kolor włosów jest kolorem podstawowym, do którego dobierane są zbliżone odcienie. Co ważne, by efekt był naturalny, farbę do włosów nakłada się na cienkie pasemka i nigdy nie zaczyna się koloryzacji od czubka głowy. Dzięki temu, fryzura bardzo zyskuje, a włosy wyglądają na bujne, zdrowe i lśniące. Balejaż blond nie wymaga od nas żadnego specjalnego przygotowania. Wygląda jak klasyczna koloryzacja. Najlepiej wykonać ją w gabinecie fryzjerskim. Profesjonalista bez problemu dobierze właściwe kolory, przygotuje pasemka o odpowiedniej grubości i zadba o pielęgnację włosów (przed wykonaniem balejażu blond, warto jedynie podciąć zniszczone końcówki włosów).
Według zasady, balejaż blond będzie idealny dla naturalnych blondynek. Połączenie różnych wariantów koloru blond wygląda ciekawie, elegancko i naturalnie. Jeśli jednak mamy ciemne włosy, a balejaż blond skradł nasze serce, możemy zdecydować się na ombre lub wykonać balejaż z ciemniejszymi odcieniami w roli głównej. Efekty będą bardzo zbliżone do klasycznego balejażu blond, ale będą wyglądać lepiej. Jeśli połączymy ciemne włosy z kontrastującymi jasnymi, może się okazać, że zamiast pięknej fryzury mamy na głowie jej karykaturę. Oczywiście nie jest to nieodwracalny proces, ale może każde farbowanie obciąża włosy, niszczy je i przesusza.

englishmyway.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ