Chcesz wynająć samochód

Wynajmowanie samochodu na krótszy bądź dłuższy okres czasu przestało być opcją dostępną wyłącznie dla najzamożniejszych. Obecnie z takiego rozwiązania może skorzystać każdy z nas – studenci, biznesmeni, rodziny z dziećmi wyjeżdżające na wakacje.

Przybywa wypożyczalni samochodów, które oferują klientom rozmaite usługi. Wynajmując samochód warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, co powinna zawierać umowa wynajmu, jakie są możliwe ukryte koszty. Pomoże to uniknąć podpisania umowy, która nie spełni naszych oczekiwań; ma to szczególne znaczenie w przypadku wynajmu długoterminowego, gdy w czasie trwania umowy może pojawić się wiele nieprzewidzianych okoliczności.

Przede wszystkim należy wiedzieć, dlaczego warto wynająć samochód. Dzięki ofercie wypożyczalni samochodów możliwe jest uzyskanie dostępu do samochodu zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Mowa o wyjazdach służbowych czy wakacyjnych, chęci posiadania reprezentacyjnego samochodu dla firmy, konieczności zastąpienia własnego samochodu podczas awarii. Na wypożyczanie samochodu decydują się także ci, których aktualnie nie stać na zakup własnego wozu.  Samochód można wypożyczyć na weekend, ale także na wiele miesięcy, a nawet lat. Niektóre wypożyczalnie samochodów zapewniają także opcję leasingu samochodu.

Kto może wypożyczyć samochód? Podstawowym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy, zaś poszczególne wypożyczalnie samochodów mogą wprowadzać dodatkowe warunki. Niekiedy jest to określony przedział wiekowy, minimalny czas posiadania prawa jazdy. Osoba decydująca się na wynajem zobowiązana jest do podpisania umowy. Należy uważnie przestudiować ten dokument, gdyż umowa precyzyjnie określa warunki wypożyczenia samochodu, koszty ponoszone z tego tytułu, czas trwania wynajmu i warunki rozwiązania umowy.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu

Ile kosztuje wynajęcie samochodu? Cena kształtowana jest przez wiele czynników, z których najważniejsze to:

– specyfika wynajmowanego samochodu

– czas trwania umowy

– koszty dodatkowe (wynajem GPS czy fotelika dziecięcego i inne)

– koszty ubezpieczenia

– wysokość kaucji, opłaty za przygotowanie samochodu

Cenę paliwa pokrywa klient. Ostateczny koszt wynajmu zależy zatem od ilości przejechanych kilometrów.

Czy zatem wynajem samochodu się opłaca? Tak – jeśli znajdziemy wypożyczalnię samochodów proponującą klientom atrakcyjną cenowo ofertę. Taką wypożyczalnią jest z całą pewnością floteocars.pl. Wypożyczenie samochodu okazuje się być tańsze niż ciągłe jeżdżenie taksówkami, znacznie wygodniejsze niż poruszanie się komunikacją publiczną. To także rozwiązanie korzystne ekonomicznie dla tych osób, które z powodu braku zdolności kredytowej bądź innych przyczyn nie może pozwolić sobie na zakup samochodu w najbliższym czasie. Natomiast wybór opcji leasingu umożliwia wykup auta po preferencyjnej cenie po upłynięciu umowy. Jak widać wynajem samochodów to prężnie rozwijający się rynek, oferujący stałym i nowym klientom możliwość swobodnego dostępu do samochodu. To także możliwość wyboru wymarzonej marki samochodu, swobodnego podróżowania z lotniska do miejsca docelowego, cieszenia się podróżą w dowolnym mieście bez konieczności jazdy własnym samochodem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ