karuzela do łóżeczka

Malutkie dzieci przesypiają większość dnia, często nawet kilkanaście godzin. Jest im to niezbędne do prawidłowej regeneracji i intensywnego rozwoju. Jeśli maluszek będzie za krótko spał, to może skutkować większą płaczliwością i drażliwością, szybko mogą pojawić się także problemy z koncentracją. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy karuzela do łóżeczka to sposób na wyciszenia dla Twojego dziecka, przeczytaj ten artykuł.

Spokój i zdrowy rozwój dziecka

Dzieci około 2-3 miesiąca chętnie wodzą wzrokiem za przedmiotami, szczególnie kiedy obiekty przed nimi są kolorowe. Pogodne, barwne postacie zwisające z obracającej się karuzeli do łóżeczka przyciągają ich uwagę. Wirująca konstrukcja nie tylko cieszy malucha, ale też pozwala mu skupić się na dłużej. Obrotowy ruch zabawek wraz z przyjemną muzyką pomagają dziecku w wyciszeniu i łatwiejszym zasypianiu.

Zachowaj brak nadmiaru!

W sklepach dostępny jest ogromny wybór różnych karuzeli. Mimo mody na styl skandynawski i stonowane kolory karuzela do łóżeczka dla dziecka powinna posiadać wyraziste oraz kontrastowe barwy. Taki produkt będzie w stanie przyciągnąć uwagę malucha i  zainteresować go na dłużej. Zabawek na karuzeli nie powinno być zbyt wiele. Nadmierna ilość bodźców dla niemowlaka przez przypadek może rozdrażnić dziecko. Warto, żeby karuzela obracała się powoli. Wtedy maluch będzie w stanie podążać za nią wzrokiem.

Poznaj zalety karuzeli do łóżeczka

Modele karuzeli z pozytywką pobudzają słuch dziecka, co stanowi ich dodatkowy atut. Wśród popularnych modeli dostępnych na rynku wyróżniają się te ze wbudowanym projektorem. Dzięki niemu można wyświetlać dziecku na suficie kolorowe obrazki. Przykładem takich rozwiązań jest karuzela Magic Stars firmy Chicco albo Karuzela Projektor od Smily Play. Niektóre karuzele mają zabawki zawsze zwrócone przodem do dziecka. Maluch może w ten sposób łatwiej obserwować przedmioty, pobudzając swoje zmysły. Wiele karuzel firmy Tiny Love posiada ten system poruszania się zabawek.

Podsumowanie

Karuzela do łóżeczka to produkt dla rodziców chcących od pierwszych miesięcy zadbać o rozwój swojego dziecka i własny komfort. Maluch będzie dłużej się skupiał, szybciej uspokajał i z większą łatwością zasypiał, obserwując wirujące zabawki. Oprócz rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej karuzela do łóżeczka ułatwia poznawanie otoczenia przez odkrywanie nowych bodźców. Przy wyborze najlepszego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego styl, nie za dużą ilość zabawek oraz przyjemne melodie. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści – karuzela to produkt, którego nie może zabraknąć w wyprawce niemowlaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ