Czy warto inwestować w akcje McDonald's

Dlaczego warto inwestować w McDonald’s?

McDonald’s to jednak z największych i najbardziej znanych sieci fast-foodów na świecie. Aktualnie posiada niemal 37,000 restauracji w ponad 100 krajach na świecie. Akcje spółki McDonald’s zostały po raz pierwszy wyemitowane w 1980 r. i na samym początku wyceniano je na zaledwie 1 USD za sztukę. Dziś trudno w to uwierzyć. Jeśli o Ty chcesz zostać posiadaczem akcji tego giganta, przeczytaj nasz przewodnik dla początkujących inwestorów.

Niesłychanie popularne wśród inwestorów akcje McDonald’s spadły w marcu 2020 r. o nieco ponad 20%. Był to skutek pandemii COVID-19, ale miało to również związek ze spadkami na amerykańskiej giełdzie, które spowodowały ogromny cios dla tamtejszej gospodarki. Jednak w ciągu zaledwie roku, spółka odrobiła straty z nawiązką. Oto kilka powodów, dla których warto obecnie rozważyć dodanie akcji MCD do swojego portfela inwestycyjnego.

Rozszerzenie dostaw do domu ma się świetnie

Jedną z najbardziej zaskakujących spraw jest to, że McDonald’s potrzebował aż tyle czasu, aby spróbować dostaw do domu. Niemniej jednak firma weszła także w niszę dostaw cyfrowych. Konsumenci na całym świecie mogą teraz otrzymywać  jedzenie prosto do domu. Wystarczy, że złożą zamówienie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.

Więcej inwestycji w najnowocześniejsze technologie

Oprócz wprowadzania dostaw do domu, McDonald’s zaczął kłaść znacznie większy nacisk na nowoczesne technologie produkcji.

Oczywiście na pierwszym miejscu znalazły się inwestycje w sztuczną inteligencję (AI), w tym takie dotyczące aplikacji mobilnej firmy, czy kiosków sklepowych. Tym samym spółka może lepiej zrozumieć i spełnić potrzeby klientów.

W najnowszym raporcie dotyczących dochodów tego lidera w branży żywieniowej odnotowano, że sprzedaż światowa w tym roku wzrosła już po raz 17. kwartał z rzędu. W praktyce oznacza to, że akcje McDonald’s cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a firma w dalszym ciągu odnosi bezprecedensowe sukcesy.

W raporcie o zyskach można także zauważyć, że jest to spowodowane między innymi sporą koncentracją na ofercie produktów “na każdą kieszeń”.

Konsekwentna polityka dywidend

Akcjonariusze spółki McDonald są także często wynagradzani poprzez konsekwentną politykę dywidendową przedsiębiorstwa. Mówiąc prościej, McDonald’s każdego roku zwiększa wypłatę dywidendy, czyli od czasu kiedy zaczął je wypłacać mniej więcej w połowie lat siedemdziesiątych! Nie ulega wątpliwości, że to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów poszukujących połączenia stałych zysków płynących z kapitału oraz regularnych dochodów.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ