Telewizory Sony

Telewizory Sony nie bez powodu nazywane są modelami, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających osób. Jakie funkcje sprawiają, że te urządzenia cieszą się dużą popularnością? Poznaj rozwiązania stosowane w telewizorach Sony.

Telewizory Sony – LED czy OLED?

W telewizorach Sony wykorzystywane są dwa rodzaje matryc – LED oraz OLED. Czym się od siebie różnią? Matryca LED nie wytwarza światła samodzielnie, a używa do tego celu diod, które zamontowane są pod jej powierzchnią. Podświetlenie ekranu jest potrzebne do tego, żeby obraz stał się wystarczająco jasny. Inaczej używanie takiego telewizora byłoby niemożliwe. Telewizory LED to sprawdzone rozwiązanie, które zadowoli cię, jeśli odbiornik jest ci potrzebny jedynie do oglądania telewizji.

Z kolei matryca OLED nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Dzięki wykorzystanej w niej technologii, każdy z pikseli zapala się i gaśnie samodzielnie. To sprawia, że obraz wyświetlany na telewizorze takiego typu posiada nasycone kolory i głęboką czerń. Z tego względu matryca OLED będzie idealna dla fanów kina. W połączeniu z rozdzielczością 4K technologia OLED zapewnia obraz doskonałej jakości.

Pierwszy telewizor z inteligencją poznawczą

Marka Sony stworzyła pierwszy telewizor z inteligencją poznawczą. Telewizory Sony Bravia XR naśladują sposób działania ludzkiego mózgu podczas przetwarzania wrażeń słuchowych i wzrokowych. Dzięki zaawansowanym procesom urządzenie skanuje obraz, żeby przewidzieć, w których miejscach zatrzyma się twój wzrok. W efekcie jakość obrazu jest jeszcze lepsza. Telewizory Sony Bravia XR analizują takie parametry obrazu, jak głębia, czerń, detale czy ostrość i koryguje je w czasie rzeczywistym. Dzięki temu obraz wygląda bardziej naturalnie. Telewizory Sony są w stanie wyświetlać obraz wysokiej rozdzielczości 4K, a najbardziej zaawansowane modele oferują jakość 8K. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na szczegółowym i ostrym jak brzytwa obrazie.

Telewizor Sony Smart TV jest idealny, jeśli używasz serwisów streamingowych

Telewizory z systemem Smart TV to coś, co musisz mieć, jeżeli jesteś fanem filmów i seriali z serwisów takich jak Netflix czy HBO GO. Używanie tych aplikacji na telewizorze jest znacznie wygodniejsze niż korzystanie z komputera, tabletu czy też telefonu. Na telewizorach Sony Smart TV możesz również oglądać klipy z YouTube’a i słuchać muzyki z serwisów streamingowych.

Telewizor Sony  – praktyczne rozwiązanie

Większość modeli Sony wyposażona jest we wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki temu możesz bezprzewodowo strumieniować wideo z innych urządzeń. Telewizory Sony wyposażone są również we wszystkie potrzebne gniazda – m.in. HDMI i USB. Umożliwia to podpięcie konsoli, dekodera czy dysku zewnętrznego. Sprawdź stronę https://www.empik.com/elektronika/tv-audio-video/telewizory,362001,s – tam znajdziesz telewizory Sony. Wybierając urządzenie tej marki, warto zwrócić uwagę na jego oznaczenie. Modele Sony KE mają niżej ustawioną jasność obrazu od modeli KD, a więc sprzyjają oszczędzaniu energii.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ