narzędzia

Garaż to nie tylko ochrona naszego samochodu przed złodziejami czy warunkami atmosferycznymi. Pełni rolę warsztatu, w którym możemy zadbać zarówno o nasze cztery kółka jak i pomajsterkować przy domowych sprzętach. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie tego miejsca.

Jak zadbać o porządek?

Dobrze jest pomyśleć od początku o odpowiednim przechowywaniu. Zwłaszcza kiedy nie mamy zbyt dużo miejsca, bardzo przydatne okażą się niezbędniki do garażu w postaci odpowiednich półek i regałów, które pomogą efektywnie zagospodarować przestrzeń oraz utrzymać porządek. Szybki dostęp do różnego rodzaju narzędzi zapewnią specjalne tablice narzędziowe wyposażone w uchwyty i kuwety. Można wybrać takie montowane do ściany lub ruchome na kółkach. Świetnym pomysłem są wózki warsztatowe z szufladami. Ciekawych rozwiązań nie brakuje, wszystko zależy tutaj od naszej inwencji, potrzeb oraz powierzchni jaką dysponujemy.

Widzimy co robimy

Czyli wybieramy odpowiednie oświetlenie. Dobre oświetlenie to podstawa wyposażenia garażu. Poza głównym, mocnym oświetleniem przyda się punktowa lampa halogenowa, którą można zawiesić na haku lub postawić na przykład na odpowiednim stelażu. Inne oświetleniowe niezbędniki do garażu stanowią ręczne latarki, najlepiej diodowe. Przydatne są takie z magnesem w obudowie, który pozwoli przyczepić źródło światła w potrzebnym miejscu, chociażby pod maską samochodu. Jeżeli będziemy chcieli zajrzeć głęboko do wnętrza auta lub jakiegoś urządzenia i mieć przy tym wolne ręce, użyjmy do tego tak zwaną czołówkę, czyli lampkę na pasku zakładaną na głowę.

Podstawowe narzędzia

Narzędzi, w które możemy wyposażyć nasz warsztat jest ogrom. Przed wyborem, dobrze jest pomyśleć, jakie prace planujemy wykonywać. Na początek zaopatrzmy się w bardzo podstawowe niezbędniki do garażu typu zestawy do odkręcania i przykręcania. Są to czynności, które najczęściej wykonujemy zarówno przy samochodzie jak i przy naprawie wszelkich innych urządzeń. Warto posiadać zestawy różnych rozmiarów:

  • kluczy nasadowych i oczkowych,
  • wkrętaków płaskich i krzyżakowych,
  • kluczy imbusowych,
  • młotków,
  • gwoździ, śrubek i nakładek.

Nie zapominajmy o drobnych akcesoriach jak kombinerki, obcęgi czy zwijane miarki i zestawy noży do cięcia – bardzo ułatwią nam pracę.

Dla samochodu

W garażu dbamy oczywiście przede wszystkim o nasz samochód, dlatego nie może w nim zabraknąć sprzętu dla niego przeznaczonego. W trosce o stan opon, przechowujemy je na specjalnie dedykowanych regałach lub stojakach. Do ich wymiany możemy skorzystać z prostych lewarków lub zaopatrzyć się w wygodniejsze i przydatne jednocześnie do większych napraw podnośniki hydrauliczne czy pneumatyczne.

Co jeszcze może nam się przydać? Całości wyposażenia garażu dopełni prostownik do akumulatora, w razie gdyby się rozładował czy kompresor do prawidłowego utrzymania ciśnienia w kołach. Odkurzacz i myjka ciśnieniowa pozwolą utrzymać nasz samochód w czystości bez konieczności czekania w kolejce chętnych na stacji benzynowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ