Co warto wiedzieć o pościeli satynowej

Wiele osób przygotowujących się do wyposażenia swojej sypialni staje przed tym samym problemem, jakim jest wybór odpowiedniego rodzaju pościeli. Wśród dostępnych znajdziemy zarówno rozmaite formy materiałów, jak i splotów, które w rozmaity sposób przekładają się na właściwości pościeli. Wśród tych szczególnie popularnych znajduje się pościel satynowa – po którą sięgają zarówno osoby o praktycznym, jak i bardziej estetycznym usposobieniu. Pościel satynowa jest niezwykle praktyczna pod takim kątem jak zdolność do termoizolacji i przewiewność, a jednocześnie wywołuje niezwykle pozytywne wrażenia estetyczne. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przybliżymy jej charakterystykę oraz podpowiemy – dlaczego warto sięgać właśnie po pościel satynową.

Satyna – najważniejsze właściwości

Satyna to rodzaj materiału, który może nam się kojarzyć przede wszystkim z elegancją i połyskliwym wyglądem. Oprócz pościeli jest ona także wykorzystywana do produkcji strojów wieczorowych – na przykład eleganckich sukni. Nie powinno więc dziwić, że pościele satynowe spotykamy często w sypialniach hotelowych, szczególnie w hotelach o wysokim standardzie.

W czym tkwi wyjątkowość satyny? Przede wszystkim wskazać należy na specjalny rodzaj splotu wykorzystywany do jej produkcji. Jest to jednostronnie splot atłasowy – który gwarantuje połyskliwość materiału oraz jego przyjemną w dotyku fakturę. Do produkcji satyny wykorzystuje się przede wszystkim materiały tkaniny naturalne – takie jak wełna, bawełna lub jedwab. Znajdziemy również pościel satynową wykonaną z materiałów syntetycznych.

Pościel satynowa to materiał w znacznym stopniu wytrzymały – odporny na ścieranie i rozciąganie. Co równie ważne – satyna jest odporna na blaknięcie, dzięki czemu zachowuje swój wyjściowy intensywny kolor nawet po wielu praniach.

Warto także podkreślić, że satyna nadaje się do stosowania przez cały rok. Zimą, dobrze izoluje temperaturę, zapobiegając wychłodzeniu naszego organizmu w czasie snu. Latem natomiast docenimy jej przewiewność – satyna świetnie transportuje powietrze, dzięki czemu unikniemy niepożądanego przegrzania organizmu. Szczególnie istotne jest, że satyna w dotyku jest chłodna –nawet w najcieplejsze letnie noce wywołuje przyjemne, chłodzące doznania.

Rozmiary pościeli satynowej

Pościel satynowa jest produkowana w standardowych i najczęściej wykorzystywanych rozmiarach. Znajdziemy zarówno rozmiary dedykowane dla jednej osoby dorosłej, jak i dla pary. Ponadto, znajdziemy pościel nieco krótszą oraz węższą – dla dziecka lub do sypialni nastolatka.

Najpopularniejszym modelem do sypialni rodziców jest pościel satyna bawełniana 200×220 – gwarantująca komfortowy sen o każdej porze roku. Z pościeli tej korzystają zarówno osoby, których sypialnia urządzona jest w stylu eleganckim, jak i bardziej modernistycznym W każdym z nich pościel satynowa doda uroku, tworząc romantyczną, wykwintną atmosferę.

Rozmiary mniejsze – na przykład 140×200 lub 160×200 dedykowane są do łóżek pojedynczych. Znajdziemy również rozmiary mniej standardowe – zarówno te dedykowane dla łóżek wyjątkowo wąskich, jak i dla łóżek niezwykle przestronnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ